Jeżeli chodzi o leczenie farmakologiczne, wykorzystuje się krople do oczu, zawierające odpowiednie substancje czynne. W przypadku, gdy schorzenie to zostanie stosunkowo wcześnie wykryte można zastosować specjalne okulary korekcyjne czy soczewki. Jeśli jednak wada ta jest już zaawansowana, to nie wystarczy.

Obecnie do leczenia leniwego oka polecana jest akupunktura. Zbieg ten polega na nakłuwaniu specjalnymi igłami określonych miejsc w obrębie narządu wzroku. Lekarze nie namawiają jednak rodziców dzieci cierpiących na to schorzenie do wybrania akupunktury.

Uwaga!

Mimo, iż zostały przeprowadzone badania, na podstawie których dopuszczona jest ta metoda do leczenie amblyopii, ze względu na to, że badania nie obejmowały zbyt dużych ilości pacjentów, a poza tym jest mała liczba lekarzy na świecie, którzy naprawdę dobrze wykonują akupunkturę.

Cierpicie na zespół leniwego oka? Jak wygląda leczenie? Podzielcie się doświadczeniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAlergie skórne – objawy
Następny artykułAmyloidoza – objawy

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here