Ciąża Jaka pozycja jest najlepsza do zajścia w ciążę?

Jaka pozycja jest najlepsza do zajścia w ciążę?

-

Pary uprawiają seks w każdej możliwej pozycji byle tylko osiągnąć jeden upragniony cel: ciążę. Z medycznego punku nie ma jednak jakichkolwiek dowodów na to, że niektóre pozycje seksualne lepiej sprzyjają zapłodnieniu niż inne. Z uwagi na ilość plemników w spermie, w momencie ejakulacji – a mówimy tu o milionach -jednemu z nich w końcu i tak uda się dotrzeć do jajeczka i nie ważne czy w tym momencie leżysz na plecach, stoisz na głowie czy wypinasz biodra w górę.

Jdnak niektóre pozycje seksualne mogą sprawić, że sperma nie wycieknie za szybko z pochwy i pozostanie w szyjce macicy o wiele dłużej. Co więcej, spowodują one przepływ spermy w kierunku jajowodów, a to daje plemnikom jeszcze lepszy początek w ich wspinaczce ku górze. Jeżeli więc para rozpoczyna swoje starania o potomka, czemu nie miałaby sobie tego ułatwić wybierając pozycję, które zapewniają małym wędrownikom najdogodniejszy punkt rozpoczęcia tej wspinaczki.

1. Na misjonarza – uważana za jedną z najlepszych pozycji do zajścia w ciąże. Po części dlatego, że umożliwia ona głęboką penetrację, a tym samym daję szansę spermie do znalezienia się jak najbliżej szyjki macicy.

2. Z uniesionymi biodrami – biodra mogą być lekko uniesione dzięki poduszce umieszczonej pod pupą partnerki. Jest to bardzo pomocne ułożenie, gdyż odsłania szyjkę macicy i umożliwia jej wchłonięcie całej ilości spermy, jaką mężczyzna jest zdolny wyprodukować w czasie trwania stosunku.

3. Od tyłu – gorąco zalecana pozycja, gdyż podobnie jak w pozostałych, umożliwia wypuszczenie spermy jak najbliżej szyjki macicznej a przez to zwiększają się szansę na zapłodnienie.

4. Obok siebie – leżąc blisko obok siebie kobieta odsłania szyjkę macicy na męską spermę

5. Orgazm – mimo, że nie ma to wiele wspólnego z pozycją seksualną, wiele naukowców wskazuje na związek między kobiecym orgazmem a zwiększoną szansą zapłodnienia. Według nich, skurcze wywołane orgazmem przepychają spermę w kierunku szyjki. Wniosek: baw się dobrze w trakcie zapładniania.

Pozycje szczególnie odradzane w czasie prób zajścia w ciążę obejmują natomiast wszelkie wariacje z kategorii kobieta na górze, pozycje stojące lub siedzące. Pozycje te sprawiają, że sperma wycieka z pochwy kobiety, co oznacza, że mniej plemników znajdzie się na drodze do sukcesu.

Tak, więc eksperymentuj, kochaj się w różnych pozycjach, domagaj się orgazmu, a nawet stój na głowie byleby tylko utrzymać tych małych pływaków na odpowiedniej drodze. Pamiętaj jednak o tym, że o wiele ważniejsze od pozycji, w jakiej się kochasz jest to, kiedy to robisz. Mimo najlepszych chęci i wspaniałych kombinacji erotycznych nigdy nie zajdziesz w ciąże, jeżeli seks uprawiać będziesz w swoje dni niepłodne.

Gdzie szukalibyście informacji na temat zdrowia seksualnego i płodności? Podzielcie się swoją opinią.

Ewa Górecka

Ewa Górecka – absolwentka studiów IBP na UW. Z zawodu marketingowiec, z zamiłowania kolekcjonerka prasy kobiecej. Obieżyświat. Kobieta nowoczesna. Wielka fanka płci przeciwnej i jej (nie)obiektywny krytyk. Współpracuje z kilkoma serwisami o tematyce kobiecej. Prywatnie mama zakochana w 3-letnim synku.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Oczywiście, jako specjalista od spraw miłosnych, doskonale zdaję sobie sprawę jakich autobiograficznych szczegółów oczekujecie w tym momencie. Niestety -  nic z tych rzeczy. Ponieważ - może z wyjątkiem miłości własnej -  jest to uczucie wymagające zaangażowania co najmniej dwóch osób, postanowiłam spuścić na te szczegóły zasłonę milczenia. Wierzę natomiast, że moje rady dadzą wam doskonały obraz mojej osoby i - co najważniejsze - pomogą przetrwać w tej niezwykłej przestrzeni, jaką jest skomplikowany świat stosunków damsko-męskich.

I najważniejsze - nie istnieje stopień magistra z dziedziny miłości. Proszę pamiętać, że nawet naukowe badania oparte są na zbiorze doświadczeń różnych ludzi, a tę samą rzecz można przeżywać na tysiąc różnych sposobów. Uśrednianie tego jest nie tyle złe, co nie pomaga nam w rozwiązywaniu naszych problemów.

To, co jest siłą napędową jednego związku, jego sprawnie działającym mechanizmem, osią obrotu, w przypadku drugiego okaże się kulą u nogi, a nawet ostatnim gwoździem do trumny.

Pragnę przestrzec was przed bezkrytycznym przyjmowaniem jakichkolwiek rad. Rady są zawsze do przemyślenia! Do wyciągnięcia z nich tylko tego, co w danej chwili jest nam najbardziej potrzebne!

Obiecuję Wam bezstronne i bezpruderyjne podejście do każdego tematu, ofiaruję moje doświadczenie i wiedzę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaki antyperspirant jest najlepszy?

Dla niektórych z nas pocenie się w okolicach pach jest uciążliwą niedoskonałością natury. W jaki sposób radzić sobie ze strużkami potu? W jaki sposób działają antyperspiranty, czy są dobre dla każdego i jak je stosować, by czuć się świeżo i uniknąć plam na ubraniu?

Kiedy kopiowanie muzyki i filmów jest legalne?

Nawet jeśli po zakupie nowej książki czy płyty znajdziemy informację o tym, że nie można ich skopiować, prawo będzie mogło dać nam taką możliwość. Wszystko za sprawą tzw. dozwolonego użytku prywatnego, który jest wyjątkiem od reguły przyznającej twórcy możliwość dochodów ze swoich dzieł. Będziemy mogli je więc kopiować legalnie, nikogo o tym nie informując.

Zobacz też

Jak uchronić dziecko przed skutkami rozwodu rodziców?

Rozwód zawsze najbardziej uderza w dzieci. Rozstanie rodziców jest dla nich prawdziwą tragedią. W jednej chwili ich stabilny świat rozpada się na kawałki. Zostaje zburzone poczucie bezpieczeństwa, pojawia się lęk i stres. Jak zatem uchronić dziecko przed skutkami rozwodu?

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: