Dziecko Lepszy żłobek czy niania?

Lepszy żłobek czy niania?

-

Plusem solidnej niani jest to, że nasz maluch będzie pod stałą opieką i obserwacją. Nie znaczy to jednak, że mu tego zabraknie w dobrym żłobku. Nianię możemy poinformować czym dziecko lubi się bawić, czego się boi itp. W żłobku wypełnimy kartę rekrutacyjną, w której piszemy np. jakie są jego ulubione zabawki, jak zachowuje się w stresie, co dziecko uspokaja. Martwimy się, że maluch będzie chorował -kontakt z innymi dziećmi daje mu możliwość uodpornienia się na infekcje, jeśli przebywa z dala od grupy nie narażamy je na infekcje.

Ogólnie wiadomo, że dzieci lepiej się rozwijają w grupie, ale nie grupa jest najbardziej potrzebna półrocznemu maluchowi. Jednak z reguły dla dzieci, które wcześnie poszły do żłobka stres związany z przedszkolem nie istnieje. Dziecko pod opieką niani nie musi być do niczego zmuszane i może się bawić czym chce. W żłobku dziecko też nie może być zmuszane do zajęć czy konkretnej zabawy, ale jedynie zachęcane. Żłobek oferuje zajęcia dodatkowe jak rytmika, gimnastyka korekcyjna, angielski, zajęcia na świeżym powietrzu, wycieczki etc.Z nianią też maluch może pójść na spacer i zapisać się na wybrane przez rodziców zajęcia. Zgodnie z tzw. ustawą „żłobkową”, która weszła w życie w kwietniu tego roku, dziećmi do lat trzech mogą się także zajmować kluby dziecięce i dzienni opiekunowie. Prawdopodobnie i tu stworzy się dylemat typu: Czy mama, która prowadzi klub dziecięcy będzie poświęcać wystarczająco czasu naszemu maluszkowi czy skupi się wyłącznie nad opieką nad swoim dzieckiem?

Uwaga!

W ustawie „żłobkowej” zachęca się pracodawców do tworzenia przyzakładowych żłobków, klubów dziecięcych czy przedszkoli. Również uczelnie będą mieć możliwość otwierania żłobków i kluby dla dzieci studentów i pracowników przy domach studenckich czy stołówkach, a działalność ta będzie zwolniona z podatku.

Pytanie „żłobek czy niania” rozszerza się do zapytania „żłobek, niania, klub dziecięcy czy opiekun dzienny”. Po spełnieniu odpowiednich warunków sami również możemy otworzyć działalność wybierając ze wszystkich powyższych możliwości.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Którą opcję chętniej byśćie wybrali? Dajcie znać!

Magdalena Wolna

Magdalena Wolna - z wykształcenia pedagog, psychoterapeutka i hipnoterapeutka oraz trener osobowości. W ciągu studiów przyznano jej stypendia naukowe m.in. MEN-u i na Uniwersytecie w Padwie za szczególne osiągnięcia w nauce. Studia ukończyła z wyróżnieniem i oceną celującą, a jej praca magisterska jako jedna z pierwszych w Polsce dotyczyła snu świadomego (Lucid Dream).

W Nottingham uzyskała dyplom psychoterapeuty i hipnoterapeuty akredytowany przez General Hypnotherapy Standards Council.

Jest projektantką warsztatów rozwoju osobowości, bajek terapeutycznych, a także indywidualnych nagrań do nauki snu świadomego oraz terapii autohipnozą dopasowanych specjalnie do potrzeb klienta - od skryptu, aż po udźwiękowienie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy ubezpieczyciel może odmówić ubezpieczenia na życie?

Niepewność względem przyszłości jest tym, co trapi wielu z nas, nikt nie jest bowiem w stanie przewidzieć, co przyniesie kolejny dzień. Towarzystwa ubezpieczeniowe, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponują dopasowane do ich potrzeb ubezpieczenia na życie.

Jak się ubrać na Sylwestra?

W karnawale trendy są błyszczące materiały i ciekawe dodatki. Z fasonów lepiej wybrać krótkie, wydekoltowane lub z odkrytymi ramionami suknie. W takim stroju można poczuć się seksownie i kobieco.

Zobacz też

Kolczyki ze sznurka – jak zrobić?

Wykonanie kolczyków ze sznurka jest bardzo proste - tak samo proste, jak zrobienie szydełkowego kółka.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: