Osoba zainteresowana zdobyciem tego certyfikatu powinna zgłosić się do jednego z centrów egzaminacyjnych, działających w każdym województwie w Polsce. Należy pamiętać, że egzaminy mogą przeprowadzać jedynie certyfikowani egzaminatorzy w instytucji, która ma status certyfikowanego laboratorium ECDL.

Procedura zdobycia tego certyfikatu obejmuje w pierwszej kolejności wykupienia Europejskiej Karty Umiejętności Komputerowych tzw. EKUK, na której egzaminator będzie wpisywał zaliczenie każdego z siedmiu egzaminów, które należy zaliczyć w ciągu 3 lat od chwili nabycia tej karty. Pierwszy sprawdza wiedzę teoretyczną z zakresu informatyki na wybranym poziomie, zaś pozostałe sześć dotyczą praktycznych umiejętności obsługi programów. Po zaliczeniu wszystkich egzaminów uzyskuje się ważny bezterminowo certyfikat ECDL. Osoby, które przygotowują się do zdobycia tego dokumentu, otrzymują materiały, które obejmują materiał wymagany do zaliczenia egzaminu. Kursant może wybrać jedną z trzech możliwości przygotowania się do egzaminu. Może on być poprzedzony nauką podczas tradycyjnego cyklu szkoleniowego, korzystaniem z platformy e -learningowej lub formy mieszanej (warsztaty oraz e -szkolenie).

Zdobycie tego certyfikatu możliwe jest po uiszczeniu opłaty za każdy z siedmiu egzaminów. Na szczęście, zdarza, że można ich uniknąć czy zapłacić mniej, biorąc udział w szkoleniach refundowanych z funduszy unijnych. Z brakiem owego finansowego czynnika mamy najczęściej do czynienia w sytuacji, gdy szkolenie jest skierowane do osób w wieku 45+. Uzasadnia się faktem, że umiejętność obsługiwania komputera w zakresie korzystania z najważniejszych programów jest czynnikiem, przesądzającym o zatrudnieniu osób z tej grupy wiekowej.

Szczegółowe informacje na temat centrów szkoleniowych egzaminatorów, egzaminów oraz ich kosztów można znaleźć na stronie www.ecdl.pl.

Co myślicie o takim certyfikacie? To dobra inwestycja? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak tworzyć harmonogram szkolenia?
Następny artykułEuropejski Fundusz Społeczny – co to, cele, zadania

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here