Choć dla niektórych rodziców może się to okazać sporym wyrzeczeniem, na pewno nie będą żałować. Nie zamartwiaj się, jeśli Twoja znajomość angielskiego jest słaba. Możesz znać angielski tylko w stopniu podstawowym i w praktyce uczyć się razem ze swoim dzieckiem! Pamiętaj, że młodsze dzieci przyswajają sobie języki, a nie uczą się ich. Dlatego też, nie są w stanie pojąć, że nauka języka może okazać się czymś trudnym czy nieciekawym. Maluchy nie przejmują się gramatyką, nie przychodzi im do głowy, że język angielski może być bardziej skomplikowany niż im się wydaje. Dzieci nabywają język i niemal natychmiast chcą go użyć, dzięki temu zapałowi radzą sobie z językami obcymi znacznie lepiej niż my, dorośli. Ucząc swoje dziecko języka angielskiego, zyskacie na tym oboje.

1. Wspólne lekcje to przecież wspólnie spędzony czas, a tego powinno być jak najwięcej!

2. To duży plus, jeśli Twoje dziecko będzie kojarzyło sobie język angielski z bliska mu osobą – w tym wypadku z Tobą czyli rodzicem. Jeśli Twój syn/córka nie miał/a dobrego mniemania o tym języku ze względu na np. nauczycielkę w szkole, Ty możesz ten stosunek zmienić.

3. Ucząc dziecko jesteś z nim sam na sam, niczym na lekcjach indywidualnych. Możesz powtórzyć coś czy ponownie wytłumaczyć niezrozumiałą kwestię wiele razy. Nauczycielka w szkole nie ma takiej możliwości.

4. Ty, jako rodzic znasz swoje dziecko jak nikt inny. Wiesz, czy Twój maluch lubi śpiewać piosenki czy może recytować wierszyki. Wybierzcie wspólnie wasze ulubione zajęcia i praktykujcie je w czasie lekcji.

5. Wasze wspólnie lekcje nie są odgórnie ustalone, to Ty możesz wybrać godzinę która Wam najbardziej odpowiada.

6. Rodzic, znając swoje dziecko najlepiej, może dostosować długość zajęć do długości czasu, w którym dziecko jest się w stanie skupić. W razie potrzeby, (jeśli dziecko będzie okazywało oznaki zmęczenia) lekcja może być przerwana, lub zrobicie sobie czas na odpoczynek.

7. Ty jako rodzic, jesteś w stanie odczytać nastroje twojego malucha jak nikt inny. Szybko dostrzeżesz, kiedy dziecko ma dość lub jest zmęczone.

8. Pracując z jednym dzieckiem, jesteś mu w stanie okazywać aprobatę zawsze, kiedy zrobi cos prawidłowo. Nauczycielka w szkole nie ma takiej możliwości, gdyż dzieci jest po prostu za dużo.

9. Możesz wprowadzić elementy kultury anglojęzycznej do Waszego codziennego życia. To sprawi, że dziecko będzie bardziej otwarte na języka angielski.

10. Znając swoje dziecko, najlepiej jesteś w stanie przewidzieć, jakie czytanki go zainteresują, jaki sposób mówienia będzie najlepszy i jakie ćwiczenia będą dla jego poziomu najodpowiedniejsze.

Jak widzisz, nie ma nic lepszego niż nauka z rodzicem!

Czy Wy uczycie swoje dzieci angielskiego w domu? Z jakich metod korzystacie, co lubicie najbardziej? Dajcie znać w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here