Edukacja Jak nauczyć się języka angielskiego w domu?

Jak nauczyć się języka angielskiego w domu?

-

Większość ludzi chce nauczyć się angielskiego szybko i bezproblemowo. Szukają złotego środka, jak przyswoić sobie język pracując, sprzątając, jedząc, a nawet śpiąc. Dzieje się tak dlatego, że większość z nas narzeka na brak czasu.

Niestety, musisz spojrzeć prawdzie w oczy: jeśli nie jesteś w stanie poświęcić dla języka angielskiego codziennie około 15–20 minut, nie rób sobie złudzeń, że jesteś w stanie nauczyć się tego języka. Jeśli chodzi o język angielski, systematyczność jest kluczem do sukcesu. Ucząc się przez 15 minut, ale codziennie, jesteś w stanie nauczyć się o wiele więcej niż przez cztery godziny ale raz w tygodniu. W tym wypadku naukę języka możemy porównać do nauki pływania lub akrobatyki – Twój postęp będzie zależny od częstotliwości ćwiczeń.

Równie ważna w nauce języka angielskiego jest wiara w siebie, w swoje umiejętności i możliwości. Jeśli już na początku nauki angielskiego, napotykając drobne niepowodzenia, powiemy sobie „to nie moja działka” uruchamiamy w sobie wewnętrzną blokadę psychiczną. Ważne jest, aby nie zrażać się tymi drobnymi lub poważniejszymi niepowodzeniami – większość z nich nie będzie miała miejsca, jeśli już zaczniesz robić postępy. Co więcej, popełnianie błędów jest wskazane, przecież w ten sposób każdy z nas się uczy i nabywa nowych umiejętności.

W uczeniu się języka angielskiego dużą rolę odgrywa motywacja. Jeśli uczysz się samemu, może Ci się wydawać, że trudno Ci się będzie samemu zmotywować. Pomoże Ci w tym, uświadomienie sobie, że język angielski jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie. Jedna trzecia wszystkich ludzi na świecie zna angielski bądź się go uczy. Kiedy dopadnie Cię czas „zniechęcenia” powtarzaj sobie w myślach „Uczę się jednego z najbardziej popularnych języków na świecie, nie mogłem lepiej wybrać!”

Zaczynając swoją przygodę z językiem angielskim, zaopatrz się w dobry słownik, najlepiej angielsko–angielski. Nowe słowa najlepiej poznawać w kontekście, dlatego tak ważne jest aby nasz słownik zawierał przykładowe zdanie z użyciem każdego słowa.

Podczas nauki języka angielskiego pamiętaj, aby czytać najczęściej i najdłużej jak to możliwe. Użyj do tego celu różne środki jak Internet, książki, gazety, ulotki czy komiksy. W trakcie czytania dobrze jest mieć obok siebie słownik i sięgać po niego, aby zanotować znaczenie ciekawego słowa bądź zwrotu. Nie zrażaj się tym, że nie rozumiesz wszystkich słówek! W żadnym wypadku nie jest Ci to potrzebne do uzyskania ogólnego pojęcia o przeczytanym tekście.

Po czytaniu, kiedy słówka i zwroty są zanotowane wraz z ich znaczeniem, staraj się nauczyć ich na pamięć. Ucząc się na pamięć, zapamiętujemy części układanki, która po pewnym czasie ułoży się w całość.

Uwaga!

Najlepiej będzie, jeśli zaczniesz kojarzyć naukę języka angielskiego z zabawą, a nie z „kuciem” czy „wkuwaniem”. Wyszukuj teksty znanych Ci piosenek, a potem je śpiewaj, oglądaj filmy, kabarety czy bajki po angielsku, szukaj stron/blogów po angielsku adekwatnych do Twoich zainteresowań, rozmawiaj z kimś po angielsku na Skypie! Nauka języka angielskiego to sama przyjemność!

Jak Wy uczyliście się języka? Mieliście swoje metody na lepsze zapamiętywanie? Dajcie znać w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zwrócić towar zakupiony na raty?

Zakupienie towaru na raty tworzy z reguły sieć zobowiązań wzajemnie od siebie zależnych – mowa o kredytowaniu zakupu przez udzielenie przez bank kredytu, działalności ewentualnego pośrednika, ubezpieczeniu kredytu itp.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Społeczna odpowiedzialność biznesu - CSR (corporate social responsibility) to dobrowolnie stosowana strategia zarządzania firmą, która na równi z celem ekonomicznym stawia cele społeczne. Ważnym elementem CSR jest aspekt odpowiedniego podejścia do pracowników firmy i przekonanie iż prawa pracownicze mają swoje źródło w prawach człowieka.

Zobacz też

Syndrom poaborcyjny – leczenie

Syndrom poaborcyjny występuje na czterech poziomach: psychologicznym, duchowym, psychiatrycznym i somatycznym. Ilość poziomów, które wystąpią u kobiety zależy w dużej mierze od tego, czy poddała się ona aborcji dobrowolnie, oraz czy dziecko pochodziło ze związku małżeńskiego, czy też poczęte zostało z przypadkowym partnerem seksualnym.

Zestaw zabawek dla małego kolekcjonera

Super Zings 4 zestaw to zabawka dla kolekcjonera, która posiada w opakowaniu 10 niezwykłych figurek. Przedstawiają one przedmioty codziennego...

Jakie przysmaki treningowe pomogą w szkoleniu psa?

Nieodłącznym elementem szkolenia psa są rozmaite psie przysmaki. One służą do nagradzania pupila za poprawne zachowanie, a także motywują...

Może Cię zainteresuje: