Edukacja Na czym polega metoda Birkenbihl?

Na czym polega metoda Birkenbihl?

-

Ucząc się metodą V. Birkenbihl, nie będziemy zmuszeni do wkuwania zasad gramatycznych czy słownictwa. Nauka ma odbywa się w sposób dla nas przyjazny i bezstresowy.

Metoda V. Birkenbihl składa się z kilku etapów. Podczas pierwszego etapu (zwanego dekodowaniem) dostajemy anglojęzyczny tekst. Pod tekstem, który jest w języku angielskim znajduje się dosłownie tłumaczenie. Zadaniem uczniów, na tym etapie jest przeczytanie tekstu, jak i jego tłumaczenie, w taki sposób,aby mieć pojęcie, o czym on jest.

Drugi etap polega na aktywnym słuchaniu. Oznacza to, że odsłuchujemy nagrania naszego tekstu z kasety, z równoczesnym śledzeniem tekstu pisanego. Podczas tego etapu, uczniowie łączą dźwięk słów z ich znaczeniem.

Kolejny etap polega również na słuchaniu, ale jest to słuchanie nieuważne. Podczas tej formy nauki, zadaniem uczniów jest słuchanie małych porcji lekcji, niekoniecznie się na nich skupiając. Otóż uczniowie mają słuchać biernie, mogąc w tym czasie wykonywać inne, niezwiązane z nauką czynności.

Czwartym i ostatnim etapem metody V. Birkenbihl może być mówienie, czytanie lub pisanie w obcym języku. Spośród tych trzech umiejętności, wybór należy do kursanta.

Znacie tę metodę? Uważacie, że jest efektywna? A może poznaliście lepsze metody? Dajcie znać w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co zrobić gdy mąż mnie okłamuje?

Kłamstwo zawsze niszczy wzajemne zaufanie. Jeżeli więc złapałaś swojego męża na nieszczerości, z pewnością podejrzewasz go o najgorsze rzeczy. Nie pozwól jednak swojej wyobraźni działać zbyt intensywnie. Być może nie jest aż tak źle, jak się wydaje.

Wpływ sauny na organizm

Sauna lub łaźnia parowa była znana chyba każdej wielkiej cywilizacji świata antycznego, a ze względu na swoje uzdrawiające, upiększające i relaksujące działanie przetrwała do dziś i cieszy się cały czas wielką popularnością. Jaki jest dokładnie wpływ sauny na nasz organizm?

Zobacz też

Jak leczyć hemoroidy?

Hemoroidy, inaczej zwane żylakami odbytu lub guzkami krwawniczymi są ogromnym problemem wielu osób. Przyjmuje się, iż w różnym stopniu dotyczy 1/4 osób na świecie. Hemoroidy, będąc schorzeniem intymnym, pozostaje problemem wstydliwym i kłopotliwym. Mimo, że mało i niechętnie mówimy o nich, warto wiedzieć jak najwięcej jak sobie z nim radzić.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: