Zacznijmy od Ciebie. Zależy Ci na takiej książce, która umożliwi Ci szybką, jak i efektywną naukę języka angielskiego?. Ideałem byłoby, gdybyś miał możliwość dostępu do więcej niż jednej książki. Otóż w ten sposób, zyskasz szansę na ocene ksiązki, która bardziej Ci odpowiada. Pierwszą zasadą przy wyborze książki jest właśnie to, czy Tobie odpowiada sposób prezentacji materiału czy jego kolejność. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze książki do nauki języka angielskiego?

  • podręcznik musi być dostosowany do Twojego poziomu zaawansowania (dokładnie sprawdź informację podaną na okładce lub na odwrocie książki)
  • książka musi mieć przejrzystą strukturę odpowiadającą Twoim wymaganiom (obecne indeksy pojęć i terminów pozwolą na szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji)
  • jeśli szukasz książki do nauki gramatyki upewnij się, czy każdy z działów posiada klarowne objaśnienia poszczególnych struktur gramatycznych

To tyle jeśli chodzi o wybór książki najlepszej dla Ciebie. Jeśli zaś chodzi o dobór książki dla Twojego malucha, sprawa ma się całkiem inaczej. Zakładamy, że to będzie książka, z której będziecie wspólnie czytać, a nie podręcznik do prezentacji materiału, ponieważ ten dziecko i tak już ma – jest to podręcznik szkolny.

Dlatego też, zanim wybierzesz książkę dla Twojego malucha, pamiętaj o poniższych istotnych rzeczach:

  • książka musi się podobać i być interesująca nie tylko dla Twojego malucha, ale także dla Ciebie, abyś był/a w stanie przekazać emocje i radość z niej płynące,
  • tekst musi być stosunkowo krótki. Jeśli nie jest krótki, czytanie trzeba rozłożyć w czasie,
  • druk musi być czytelny i klarowny dla dziecka,
  • ilustracje muszą być interesujące jak i przejrzyste i łatwe do zrozumienia.

Jeśli te warunki będą spełnione, wasze wspólne chwile z angielskim okażą się świetną opcją na wolny czas.

Czym kierujecie się wybierając książki do angielskiego? Dajcie znać w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here