Button można zrobić w Corelu, Flashu, Swishu… Zademonstruje jak go wykonać w Corelu. Przed rozpoczęciem projektu dedykowanemu sieci, należy zmienić parametry dotyczące rozdzielczości.

1. Uruchom okno dialogowe opcji programu – CTRL+J – Dokument – Strona – Rozmiar – Zamień jednostki na piksele. Rozdzielczość ustaw na 96.

2. Utwórz nowy dokument. Narysuj okrąg pożądanej wielkości (100×100) może być prostokąt, kwadrat – wszystko, co Ci się zamarzy. Wybierz Narzędzie interaktywne – wypełnienie.

3. W pasku opcji wybierz promieniowe i ustaw kolor. Dopracujmy nasze wypełnienie (na ostatnim obrazku pokazane jest jak zrobić cień, by nadać trochę trójwymiaru, nie zapomnij też zmienić koloru cienia):

7. Główną cześć projektu za nami, teraz możesz narysować, czy napisać tę informacje, która chcesz, na buttonie.

8. W Corelu bardzo wygodnie można uzyskać efekt rollover. Wejdź w Okno – Paski narzędzi – Internet. Aby nasz cały przycisk traktowany był jako rollover użyj CTRL+A – zaznaczysz w ten sposób wszystkie obiekty, następnie wybierz opcje Internet w pasku głównym – Utwórz Przejście. A potem zmień w opcji Aktywny Stan Przejścia na Ponad, na koniec kliknij w Edycję przejścia.

9. Po dokonaniu zmian zatwierdź je – Zakończ edycję przejścia – i przełącz się na opcje – W dół, oznaczająca wygląd przycisku po najechaniu na niego myszą. Ponownie kliknij – Edycja przejścia – Usuń cień, i przy pomocy Okna Dokowanego Transformacje – przesuną nieznacznie w dół.

Chcąc sprawdzić efekt aktywuj opcje – Podgląd Rollover – następnie najedz kursorem na button. Działa?

10. Jeśli działa, to zostały nam dwie ostatnie czynności:

zmiana kształtu aktywnego przycisku – Właściwości obiektu – np. zaokrąglając rogi buttona albo zmieniając kolor. Możliwości jest wiele.
eksport naszego przycisku do formatu dostosowanego dla przeglądarek. Musimy go opublikować – Publikuj w Internecie – HTML – wyświetli nam się nowe okno. W zakładce Obrazki – decydujemy o rodzaju eksportowanego pliku i jego jakości – ja zdecydowałam się na jpg. z wykorzystaniem konwersji progresywnej; w zakładce Podsumowanie mam natomiast wyszczególniona listę wszystkich plików w zależności od prędkości łącza.

11. Po kliknięciu OK – automatycznie utworzone zostaną 3 pliki w folderze Images oraz plik html ze zmianami, jakie w nim zachodzą. Koniec. Button gotowy!

Znacie lepsze sposoby na wykonanie buttona? Dajcie znać w jakim programie zwykle wykonujecie takie dodatki.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa czym polega metoda Birkenbihl?
Następny artykułKoktajl arbuzowy – przepis

Anna Klesse – grafik, fotograf, dziennikarz. Zajmuje się głównie mediami cyfrowymi. Skończyła reklamę wizualną we Wrocławiu oraz Design Mediów w Hagenbergu. Specjalizuje się głównie w pakiecie Adobe, Corel, programach 3D, a także fotografii portret/fashion. Obecnie koordynator wizualny w jednej z londyńskich firm.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Robię to, co kocham – uwieczniam – najlepiej jak potrafię – świat, który nas otacza oraz tworzę nowy świat za pomocą grafiki, sama nadając mu realności. Bardzo cenię fotografię czarno-białą i analogową, jednocześnie nie przeszkadza mi to zajmować się technologiami cyfrowymi. Mówi się, że nasza dusza jest analogowa, a ciało pnie się w stronę techniki. Lubię dbać o duszę. Magią jest postrzeganie ludzi i świata w swój własny sposób i ukazywanie tych spostrzeżeń we wszelakich obrazach.

Zajmuję się zarówno grafiką tworzoną od podstaw, fotomontażami, jak i całością reklamy produktu – począwszy od wizytówek, poprzez broszury kończąc na stronach internetowych i całych kampaniach wizualnych. Wykonuję sesje fotograficzne na zlecenia indywidualne, jak i korporacyjne (mam na koncie 3 wystawy – dwie zbiorowe, jedną własną - 100% kobiecości).

A ponieważ wizualizacja jest teraz wszędzie – bez obrazu nie ma przekazu – zapraszam wszystkich zainteresowanych pomocą lub współpracą do kontaktu. Każda propozycja jest do rozpatrzenia, a problem do rozwiązania!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here