Programy Jak zrobić button w Corelu?

Jak zrobić button w Corelu?

-

Button można zrobić w Corelu, Flashu, Swishu… Zademonstruje jak go wykonać w Corelu. Przed rozpoczęciem projektu dedykowanemu sieci, należy zmienić parametry dotyczące rozdzielczości.


1. Uruchom okno dialogowe opcji programu – CTRL+J – Dokument – Strona – Rozmiar – Zamień jednostki na piksele. Rozdzielczość ustaw na 96.

2. Utwórz nowy dokument. Narysuj okrąg pożądanej wielkości (100×100) może być prostokąt, kwadrat – wszystko, co Ci się zamarzy. Wybierz Narzędzie interaktywne – wypełnienie.

3. W pasku opcji wybierz promieniowe i ustaw kolor. Dopracujmy nasze wypełnienie (na ostatnim obrazku pokazane jest jak zrobić cień, by nadać trochę trójwymiaru, nie zapomnij też zmienić koloru cienia):


7. Główną cześć projektu za nami, teraz możesz narysować, czy napisać tę informacje, która chcesz, na buttonie.

8. W Corelu bardzo wygodnie można uzyskać efekt rollover. Wejdź w Okno – Paski narzędzi – Internet. Aby nasz cały przycisk traktowany był jako rollover użyj CTRL+A – zaznaczysz w ten sposób wszystkie obiekty, następnie wybierz opcje Internet w pasku głównym – Utwórz Przejście. A potem zmień w opcji Aktywny Stan Przejścia na Ponad, na koniec kliknij w Edycję przejścia.

9. Po dokonaniu zmian zatwierdź je – Zakończ edycję przejścia – i przełącz się na opcje – W dół, oznaczająca wygląd przycisku po najechaniu na niego myszą. Ponownie kliknij – Edycja przejścia – Usuń cień, i przy pomocy Okna Dokowanego Transformacje – przesuną nieznacznie w dół.


Chcąc sprawdzić efekt aktywuj opcje – Podgląd Rollover – następnie najedz kursorem na button. Działa?

10. Jeśli działa, to zostały nam dwie ostatnie czynności:

zmiana kształtu aktywnego przycisku – Właściwości obiektu – np. zaokrąglając rogi buttona albo zmieniając kolor. Możliwości jest wiele.
eksport naszego przycisku do formatu dostosowanego dla przeglądarek. Musimy go opublikować – Publikuj w Internecie – HTML – wyświetli nam się nowe okno. W zakładce Obrazki – decydujemy o rodzaju eksportowanego pliku i jego jakości – ja zdecydowałam się na jpg. z wykorzystaniem konwersji progresywnej; w zakładce Podsumowanie mam natomiast wyszczególniona listę wszystkich plików w zależności od prędkości łącza.

11. Po kliknięciu OK – automatycznie utworzone zostaną 3 pliki w folderze Images oraz plik html ze zmianami, jakie w nim zachodzą. Koniec. Button gotowy!

Znacie lepsze sposoby na wykonanie buttona? Dajcie znać w jakim programie zwykle wykonujecie takie dodatki.

Anna Klesse

Anna Klesse – grafik, fotograf, dziennikarz. Zajmuje się głównie mediami cyfrowymi. Skończyła reklamę wizualną we Wrocławiu oraz Design Mediów w Hagenbergu. Specjalizuje się głównie w pakiecie Adobe, Corel, programach 3D, a także fotografii portret/fashion. Obecnie koordynator wizualny w jednej z londyńskich firm.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Robię to, co kocham – uwieczniam – najlepiej jak potrafię – świat, który nas otacza oraz tworzę nowy świat za pomocą grafiki, sama nadając mu realności. Bardzo cenię fotografię czarno-białą i analogową, jednocześnie nie przeszkadza mi to zajmować się technologiami cyfrowymi. Mówi się, że nasza dusza jest analogowa, a ciało pnie się w stronę techniki. Lubię dbać o duszę. Magią jest postrzeganie ludzi i świata w swój własny sposób i ukazywanie tych spostrzeżeń we wszelakich obrazach.

Zajmuję się zarówno grafiką tworzoną od podstaw, fotomontażami, jak i całością reklamy produktu – począwszy od wizytówek, poprzez broszury kończąc na stronach internetowych i całych kampaniach wizualnych. Wykonuję sesje fotograficzne na zlecenia indywidualne, jak i korporacyjne (mam na koncie 3 wystawy – dwie zbiorowe, jedną własną - 100% kobiecości).

A ponieważ wizualizacja jest teraz wszędzie – bez obrazu nie ma przekazu – zapraszam wszystkich zainteresowanych pomocą lub współpracą do kontaktu. Każda propozycja jest do rozpatrzenia, a problem do rozwiązania!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Granita – przepis

Granita do deser pochodzenia włoskiego, podobny w orzeźwiającym, chłodnym smaku do sorbetu. We Włoszech robi się go w specjalnych maszynkach do lodów lub mrozi w zamrażarce i skrobie odpowiednią ilość do zjedzenia.

Motocykl – komunikacja z pasażerem

Umiejscowienie pasażera na motocyklu uniemożliwia płynną komunikację między podróżującymi, nie stanowi to problemu podczas krótkich wycieczek, ale podczas dłuższej eskapady pojawia się potrzeba komunikacji z druga osobą, czy to w celu przekazania uwag odnośnie krajobrazów, czy też ostrzeżenia o nadchodzącej trudności na drodze. Gestykulacja stanowi jakieś rozwiązanie problemu, ale o rozmowie na temat mijanych widoków można zapomnieć. Jak zatem porozumieć się z kompanem podróży?

Zobacz też

Jak oglądać, analizować zdjęcia?

Fotografia związana jest przede wszystkim z postrzeganiem. Każdy z nas inaczej patrzy na otaczający nas świat. Każdy widzi go pod nieco innym kątem. Umiejętność patrzenia i kadrowania rzeczywistości, czyli wybierania tych najistotniejszych elementów, jest podstawową umiejętnością, którą powinien posiąść każdy fotograf.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: