Na czy polega finansowanie szkoleń za pomocą tego poddziałania? Konkursy dostępne są dla firm i instytucji opracowujących zarówno ogólnopolskie, jak i ponadregionalne projekty. Środki są przeznaczone na realizację nie tylko szkoleń, ale także działań doradczych i tworzenia kierunków studiów podyplomowych. Warunkiem jest to, by projekt miał na celu wzrost konkurencyjności organizacji. Jest to ważny cel z punktu widzenia założeń programowych. Szerokie spektrum możliwości dotyczy również koncepcji formy szkolenia. Akceptowane są zarówno propozycje otwartych szkoleń, jak i zamkniętych. Pisząc wniosek mamy więc dużą swobodę w projektowaniu. Tak samo nie ma ograniczeń odnośnie co do tematyki zajęć, uwzględniane są możliwości podnoszenia kwalifikacji w zakresie kompetencji miękkich i twardych czy specjalistycznych. Możliwość skorzystania z dobrodziejstw tego finansowania dotyczy też pracowników, jednak odbywa się to we współpracy z pracodawcą. Istotne jest, że mogą wnioskować o udział w szkoleniach pracownicy etatowi oraz zatrudnieni na podstawie innych form prawnych, tzn. każdej umowy cywilno-prawnej.

Dla poszczególnych rodzajów projektów formy wsparcia są zróżnicowane. Ze względu na zastosowanie zasad pomocy publicznej wnioskodawcy mogą spodziewać się następujących poziomów wsparcia: dla projektów doradczych – 50%, dla szkoleń ogólnych – 60 do 80% (dla firm z sektora MiŚP przewidziane są te wyższe progi), dla szkoleń specjalistycznych – 35 do 45% (tak samo z preferencją MiŚP). Ważnym kryterium przy tworzeniu wniosku jest również uwzględnienie minimalnych i maksymalnych wartości projektu. Dla otwartych i studiów podyplomowych są to wartości minimum – 400.000 PLN, a maksimum 20 mln PLN. Dla projektów zamkniętych wartość minimalna wynosi 400.000 PLN, a minimalna 15 mln PLN.

Uwaga!

Szczegółowe informacje niezbędne do przygotowania projektu konkurującego o wsparcie w ramach poddziałania 2.1.1. otrzymamy w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która jest instytucją wdrażającą.

Macie inne pomysły na dofinansowanie szkoleń? Korzystaliście z dofinansowań ze środków z UE? Podzielcie się doświadczeniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzkolenie trenerów biznesu
Następny artykułSztuka komunikacji – jak szkolić?

Katarzyna Aleksandrzak – absolwentka psychologii specjalizująca się w psychoedukacji i szkoleniach metodami aktywnymi. Prócz licznych staży, doświadczenie zdobywała podczas treningów superwizowanych w szkole trenerów Grupa TROP. Autorka scenariuszy szkoleniowych.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Kilka lat temu ukończyłam studia z zakresu psychologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Psychologia odkąd pamiętam była moją pasją i z tą myślą wybierałam kierunek kształcenia. Zarówno uczelnia, jak i praca na stażach, praktykach, a później zawodowa, pozwoliły mi odkryć znacznie więcej zastosowań znajomości tej dziedziny nauki niż się spodziewałam. Najciekawsze jest dla mnie łączenie jej z nowoczesnymi technologiami, wykorzystaniem w marketingu z naciskiem na jego internetową formę czy też w e-learningu i szeroko pojętym zarządzaniu.

Interesuję się także metodyką szkoleń, ukończyłam specjalizację z psychoedukacji metodami aktywnymi. Swoją przyszłość zawodową łączę z pracą trenera kompetencji miękkich. Zawsze lubiłam też pracę z tekstami, co pozwala mi od wielu lat wykonywać zawody, w których umiejętność sprawnego posługiwania się słowem pisanym jest niezbędna. Żeby ponieść swoje zdolności w tym zakresie odbyłam studia podyplomowe o specjalizacji Edytorstwo Współczesne, na kierunku Edytorstwa i Krytyki Tekstu Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego.

Prywatnie jestem mamą bliźniaczek i większość mojego wolnego czasu spędzam ze swoimi dziećmi. Pozostałe chwile uwielbiam poświęcać na czytanie – literatura to moja największa pasja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here