Edukacja Zalety i wady korepetycji z angielskiego

Zalety i wady korepetycji z angielskiego

-

Jak większość form kształcenia dostępnych na rynku, tak i korepetycje, mają swoje zalety i wady. Tych pierwszych jednak wydaje się dużo więcej.

Po pierwsze, dobry korepetytor nie tylko zadba o nasze lepsze wyniki w szkole czy na rynku pracy, ale też przekaże nam swoje metody nauki, czyli nauczy nas jak się najlepiej uczyć języka angielskiego. Mogą to być techniki na szybkie zapamiętywanie większej ilości materiału czy umiejętności na robienie klarownych i przejrzystych notatek.

Co więcej, jeśli jesteś rodzicem, na dodatek pracującym, prawdopodobnie ciągle brakuje Ci czasu aby usiąść z dzieckiem i pouczyć się wspólnie języka angielskim. W tym wypadku, korepetycje to niezwykła oszczędność czasu. Dodatkowo niektórzy rodzice angielskiego po prostu nie umieją, ponieważ starszy system nauczania tego języka po prostu nie brał pod uwagę. W tym wypadku, korepetycje to najlepszy wybór. Prywatnych lekcji udzielają przeważnie nauczyciele, mamy więc pewność, że nasze dziecko uczy się języka z profesjonalistą.

Korepetytor pomoże naszemu dziecku pojąć materiał, który jest dla niego niezrozumiały. W większości szkół bywają takie sytuacje, kiedy uczniowie muszą opracować jakąś partię materiału samodzielnie, ponieważ braknie na to czasu na lekcji. W takim wypadku, dziecko nie zostaje z problemem sam na sam, ma się do kogo zwrócić, i nie musi się dodatkowo stresować, że nie potrafi czy nie da sobie rady.

Ponadto, korepetycje mogą dodać naszemu dziecku lub nam samym więcej pewności siebie. Dobry korepetytor zachęci nas do dalszej nauki również w domu i opracuje w tym celu dodatkowe materiały.

Niestety, lekcje prywatne mają też swoje wady. Pierwszą i chyba najważniejszą z nich jest cena korepetycji. Za jedną godzinę stawka dochodzi czasami do 60 zł. Cena uzależniona jest od długości lekcji, od tego kto jest korepetytorem (uczeń, student, nauczyciel, native speaker) oraz od tego czy uczeń będzie dochodził do nauczyciela czy na odwrót.

Czasami zdarza się tak, że nasz korepetytor będzie niekompetentny w swojej dziedzinie lub okaże się zwykłym oszustem. Musimy być na to przygotowani, gdyż większość ludzi zdaje sobie sprawę, że lekcje prywatne to łatwy i szybki pieniądz.

Musimy też, jako rodzice zadbać o to, aby nasze dzieci, oprócz uczęszczania na korepetycje, uczyły się same w domu. Otóż może zdarzyć się tak, że nasze dziecko nie będzie odrabiało zadania domowego i zaniecha nauki z języka angielskiego, ponieważ „wszystko się zrobi z panią od dodatkowego angielskiego”, jak to często mówią sprytne maluchy.

Uwaga!

Reasumując, korepetycje mogą być wybawieniem dla Ciebie oraz Twojego dziecka, jednak niejednokrotnie przez źle wybranego korepetytora mogą stać się powodem, dla którego Twoje dziecko, jak i Ty sam, na zawsze zniechęcisz się do języka angielskiego.

Czy braliście kiedyś korepetycje z angielskiego? Jakie zalety i wady możecie wymienić? Dajcie znać w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zespół Aspergera u dzieci – leczenie, terapia

W leczeniu dziecka głównie stosuje się specjalną edukację i metody behawioralne. Terapeuci powinni korzystać z zindywidualizowanych do potrzeb dziecka metod. O wyborze terapii decydują m.in. czynniki takie jak: zaburzenia interakcji z innymi i dostosowania społecznego, trudności w nauce, rodzaj problemów emocjonalnych, zaburzenia sensoryczne, somatyczne, alergologiczne. Można dziecku zapewnić pomoc pedagogiczną, psychologiczną i psychiatryczną, zajęcia edukacyjne, terapię logopedyczną. Dziecko uczy się także nabywania umiejętności społecznych czy samoobsługi - samodzielnego ubierania się, jedzenia, panowania nad funkcjami fizjologicznymi.

Jak używać perfum?

Perfumy to atrybut każdej eleganckiej i zadbanej kobiety. Dobrze dobrany (i zaaplikowany!) zapach stanowi idealne dopełnienie stroju i makijażu, pozwala nam wyrazić nasz charakter, nastrój i emocje. Jeśli jesteś perfekcjonistką w każdym calu, to z pewnością nigdy nie zapominasz o perfumach.

Zobacz też

Przesunięcie miesiączki

Dawniej nie do pomyślenia było, aby można przesunąć okres a tym bardziej aby mogła o tym decydować sama kobieta. Obecnie jest to możliwe i bez szkody dla jej zdrowia. Uważano, że miesiączka powinna odbywać się regularnie co miesiąc. Obecnie kobieta przyjmując środki antykoncepcyjne może uzyskać informacje na temat przesunięcia terminu krwawienia miesięcznego z ulotki załączonej do leków.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: