Programy Jak zrobić preloader we Flashu?

Jak zrobić preloader we Flashu?

-

Flash nie jest prostym programem, jeśli nie mieliśmy wcześniej z nim do czynienia może być nam trudno zrobić preloader „z marszu”. Program posiada wiele opcji opartych na frazach i równaniach, jako że bezpośrednio może nam zakodować dany element bezpośrednio pod stronę internetowa. Jeśli jesteś początkującym „flashowcem” daj sobie trochę więcej czasu i najpierw opanuj narzędzia, jakie Flash oferuje, dopiero potem zacznij robić to, co potrzebujesz.

Przejdźmy do preloadera …

Preloader ma za zadanie pobranie animacji z Internetu, po to, by przy oglądaniu całość była odtwarzana płynnie, bez czekania na ładowanie animacji.

 • Krok pierwszy

  Otwórzmy Flash, a następnie nowy plik. Warstwę, która istnieje nazwijmy – akcje – dodajmy nowa warstwę i nazwijmy ją – preloader.

 • Krok drugi

  Teraz stwórzmy ujęcie w drugiej klatce – przyciskając klawisz f6. W warstwie ‘preloader’ skopiuj klatkę do klatki drugiej klawiszem F5.

 • Krok trzeci

  W warstwie ‘preloader’ napiszmy frazę, która będzie nam się wyświetlać, np. „ładowanie w trakcie, proszę czekać”.

 • Krok czwarty

  Zaznacz pierwszą klatkę z pierwszej warstwy (akcje) i wstaw do niej akcje:
  if(_root.getBytesLoaded()>=_root.getBytesTotal()) {gotoAndPlay (3);}
  Powyższa fraza porówna nam załadowana ilość bajtów pliku, do którego robimy preloader z ilością rozmiaru całości, a jeśli ilość załadowanych elementów jest większa od rozmiaru animacji – animacja jest odtwarzana.

 • Krok piąty

  Przejdźmy do klatki drugiej w warstwie akcje i wstaw frazę:
  gotoAndPlay (1);

 • Krok szósty

  I ta właśnie krótka komenda zapętliła nam animacje. Taki plik można zapisać i umieścić w Internecie.

 • Czy wykonaliście bez problemu preloader? A może coś sprawiło Wam trudność? Dajcie znać w komentarzu.

Anna Klesse

Anna Klesse – grafik, fotograf, dziennikarz. Zajmuje się głównie mediami cyfrowymi. Skończyła reklamę wizualną we Wrocławiu oraz Design Mediów w Hagenbergu. Specjalizuje się głównie w pakiecie Adobe, Corel, programach 3D, a także fotografii portret/fashion. Obecnie koordynator wizualny w jednej z londyńskich firm.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Robię to, co kocham – uwieczniam – najlepiej jak potrafię – świat, który nas otacza oraz tworzę nowy świat za pomocą grafiki, sama nadając mu realności. Bardzo cenię fotografię czarno-białą i analogową, jednocześnie nie przeszkadza mi to zajmować się technologiami cyfrowymi. Mówi się, że nasza dusza jest analogowa, a ciało pnie się w stronę techniki. Lubię dbać o duszę. Magią jest postrzeganie ludzi i świata w swój własny sposób i ukazywanie tych spostrzeżeń we wszelakich obrazach.

Zajmuję się zarówno grafiką tworzoną od podstaw, fotomontażami, jak i całością reklamy produktu – począwszy od wizytówek, poprzez broszury kończąc na stronach internetowych i całych kampaniach wizualnych. Wykonuję sesje fotograficzne na zlecenia indywidualne, jak i korporacyjne (mam na koncie 3 wystawy – dwie zbiorowe, jedną własną - 100% kobiecości).

A ponieważ wizualizacja jest teraz wszędzie – bez obrazu nie ma przekazu – zapraszam wszystkich zainteresowanych pomocą lub współpracą do kontaktu. Każda propozycja jest do rozpatrzenia, a problem do rozwiązania!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ochrona przed słońcem

Latem jesteśmy szczególnie poddane działaniu promieni słonecznych. Klimat w Polsce ociepla się, a co za tym idzie wzrasta nasza świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą promieniowanie UV. Już niewielka dawka szkodliwych promieni może wywołać niebezpieczne zmiany. Na zewnątrz mogą one przejawiać się niewielkim zaczerwieniem, lecz pamiętajcie o tym, że nie cała skóra jest widoczna gołym okiem.

Co warto mieć w szafie?

Moda jest zmienna i czasem ciężko za nią nadążyć. Są jednak ubrania klasyczne, ponadczasowe, pasujące do wielu okazji. Sprawdź, które z nich masz, a które musisz jeszcze kupić.

Zobacz też

Zalety konta walutowego

Rodzime banki prześcigają się we wzbogacaniu swej oferty kont walutowych. Z obecnej sytuacji korzystają konsumenci, albowiem wzmożona konkurencja znajduje odzwierciedlenie w niskich cenach tych produktów bankowych. Dlatego wszyscy użytkownicy rachunków złotówkowych, którzy mają styczność z walutami obcymi powinni rozważyć otwarcie dodatkowego rachunku.

Objawy i rodzaje zaburzeń nastroju: jak je rozpoznać?

Zaburzenia nastroju to choroba psychiczna, która wpływa na nastrój, emocje, zachowanie i zdolność funkcjonowania codziennego. Często są one nierozpoznawane...

Busy z Katowic do Holandii zawsze na czas?

Wybierając busy z Katowic do Holandii można liczyć na komfortową podróż, dojazd do miejsca docelowego w wybranym terminie, co...

Może Cię zainteresuje: