Edukacja Zarządzanie ryzykiem w organizacji szkolenia

Zarządzanie ryzykiem w organizacji szkolenia

-

Szkolenia, których celem opanowania są umiejętności związane z zarządzaniem ryzykiem, odbywają się bardzo często w ramach warsztatów z zarządzania projektami. Ze względu na objętość tematyczną jest to także samodzielny temat warsztatów. Organizatorami szkoleń są najczęściej firmy szkoleniowe oraz instytucje, które przygotowują beneficjentów do wdrażania projektów unijnych. Adresatami tych zajęć są wszyscy zainteresowani tą tematyką, choć najczęściej bywają to osoby zajmujące kierownicze stanowiska, realizujące duże projekty korporacyjne czy z racji miejsca pracy mające do czynienia ze specjalistycznym ryzykiem (np. pracując w banku).

Można wyróżnić dwa rodzaje szkoleń w ramach zarządzania ryzykiem. Pierwsza grupa to te, których celem jest ogólne przekazanie wiedzy, dotyczącej tego zjawiska i jego znaczenia dla funkcjonowania organizacji. Równolegle zwraca się uwagę na możliwość wykorzystania tych umiejętności w innych dziedzinach działalności społecznej czy kulturalnej. Do drugiej grupy należą szkolenia czy warsztaty, poświęcone specjalistycznym odmianom ryzyka np. finansowe, produkcyjne czy handlowe. W obu rodzajach szkoleń mamy do czynienia z przyswojeniem podstawowej wiedzy oraz umiejętności w zakresie zarządzania ryzykiem. Różnica polega na tym, że w pierwszej wersji na tym się kończy szkolenia, zaś w drugiej bazuje się na doświadczeniach stricte związanych z określoną dziedziną. Wynika to z faktu, że w praktyce zarządzanie ryzykiem czy niepewnością polega na wprowadzaniu konkretnych rozwiązań, a te trudno wyobrazić sobie w odniesieniu do rzeczywistości.

Reasumując, udział w tego rodzaju szkoleniach nigdy nie będzie zmarnowanym czasem. Wartością dodaną wiedzy zdobytej podczas tych zajęć jest jej praktyczność, czyli możliwość zastosowania jej w swoim życiu zawodowym czy osobistym. Nie wspominając o tym, że osoba posiadająca wiedzę na ten temat jest atrakcyjnym pracownikiem. Tym samym zwiększa swoje szanse na rynku zatrudnnienia.

A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czekamy na komentarze!

Małgorzata Łyczak

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Przyprawy do bigosu

Bigos to klasyczna polska potrawa, słabo tolerowana przez cudzoziemców. Składa się głównie z kapusty kiszonej i słodkiej (świeżej), jednak swój absolutnie niepowtarzalny smak zawdzięcza odpowiednio skomponowanym dodatkom.

Czy można zajść w ciążę bez stosunku?

Kiedy para kochanków ma ochotę na chwilę miłosnego zapomnienia, a jednocześnie nie może liczyć na żadną antykoncepcję, często sięga po takie techniki łóżkowe, które wykluczają pełne zespolenie. Jednak uwaga! – w wielu przypadkach istnieje prawdopodobieństwo nieplanowanej ciąży.

Zobacz też

Sos śliwkowy – przepisy

Bez względu na sposób przyrządzenia mięsa, czy też je upieczemy czy usmażymy, tym co naprawdę zmieni i urozmaici jego smak jest aromatyczny i smaczny sos. Pomysłów na ich przyrządzenie jest całe mnóstwo. Począwszy od najprostszych sosów, których rolę pełni wytworzony w czasie pieczenia sok z mięsa, przez różnego rodzaju sosy na bazie śmietany skończywszy na bardzo urozmaiconych sosach, na bazie warzyw, owoców i aromatycznych przypraw. Do takich sosów należy właśnie sos śliwkowy doskonale nadający się do pieczeni.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: