Finanse osobiste Sprzedaż mieszkania - informacje

Sprzedaż mieszkania – informacje

-

1. Internet daje nam nieograniczone możliwości w zakresie sprzedaży mieszkania. Istnieje bardzo wiele serwisów, które umożliwiają wystawienie oferty:
– gratka.pl
– domiporta.pl
– gumtree.pl
– pajęczyna.pl

2. Należy pamiętać o tym, że umieszczając nasze ogłoszenie na portalu dociera ono do bardzo wielu osób. W tej grupie można zaleźć również takie, które poszukując oferty, otrzymują newslettery i podają parametry dotyczące ceny i metrażu.

3. Oprócz internetu mamy opcję skorzystania z tablicy ogłoszeń znajdującej się na osiedlu czy hipermarkecie, czasami istnieje możliwość skorzystania z takiej formy reklamy, dostępnej w administracji osiedla. Rozważyć należy również wywieszenie informacji o sprzedaży na klatce schodowej. Być może ktoś ze znajomych lub krewnych sąsiadów będzie nim zainteresowany.

4. Sprzedając mieszkanie musimy być przygotowani na wizyty wielu osób, którym trzeba okazać zrozumienie i cierpliwość, gdyż z pewnością będą zadawać masę pytań.

5. Musimy być ze swej strony wiarygodni, warto więc pokazać dowód osobisty oraz dokument potwierdzający, iż jesteśmy właścicielami lokalu. Jeżeli sprzedajesz mieszkanie, które jest obciążone kredytem absolutnie nie należy ukrywać tego faktu. Kupujący ma możliwość osobiście sprawdzić księgę wieczystą nieruchomości, więc należy mu podać informacje jej dotyczące oraz adres sądu, któremu podlega nieruchomość.

6. W przypadku sprzedaży lokalu spółdzielczego przedstaw odpowiednie zaświadczenie ze spółdzielni potwierdzające, że nie zalegasz z opłatami. Jeżeli będzie dojdzie do transakcji należy przedstawić ostatnie rachunki za telewizję, telefon, gaz, prąd.

7. Gdy dojdzie do podpisania umowy o sprzedaży mieszkania należy w tym samym dniu spisać stan liczników i jako sprzedający rozwiązać umowę (rozliczyć się z zakładem energetycznym).

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Anemia – informacje

Anemia, czyli niedokrwistość, przejawia się obniżeniem zawartości czerwonych krwinek i hemoglobiny we krwi. Jest ona rezultatem zaburzeń układu krwionośnego bądź utraty krwi.

Jak reklamować towar po gwarancji?

Reklamacja towaru zakupionego przez konsumenta (gdyż takim przypadkiem się zajmiemy) może zostać dokonana na podstawie przysługujących kupującemu z mocy prawa roszczeń z tytułu niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową bądź na mocy udzielonej przez producenta gwarancji.

Zobacz też

Szkolenia dla studentów – po co, z czego?

Wydaje się, że do lamusa odchodzą czasy, gdy studia kojarzyły się okresem beztroskiej zabawy. Coraz częściej jest to etap przygotowywania gruntu pod swoją karierę zawodową. Studenci świadomi trudności traktują ten czas jako okres zdobywania wiedzy, która może im ułatwić znalezienie pracy po obronie pracy licencjackiej czy magisterskiej.

Peruki Lublin – odzyskaj piękne włosy

Fryzura jest nieodłącznym atrybutem wizerunku człowieka. Od wieków ludzie przywiązywali dużą wagę do tego, jak prezentują się ich włosy....

Loteria szczepionkowa. Jak się zapisać? Jakie są szanse na wygraną? Kiedy odbędą się losowania?

Biorąc udział w loterii szczepionkowej masz szansę wygrać od 200 do nawet 1 000 000 złotych. Wystarczy się zarejestrować...

Może Cię zainteresuje: