Przed przystąpieniem do ćwiczeń właściwych warto się rozgrzać np. zrobić 20 przysiadów, po boksować, poskakać w miejscu lub pobiegać. Nigdy nie należy ćwiczyć jeśli czujemy, że nie mamy już siły – to ma nam przynieść radość a nie być tortura.

Przykładowe ćwiczenia na mięśnie brzucha:
1. Zwykłe brzuszki – kładziemy się na plecach (możemy na dywanie lub macie), nogi uginamy w kolanach i stopy opieramy o podłogę. Ręce trzymamy za głową, którą nie przyciskamy do klatki. Staramy się mieć brodę wysoko tak jakbyśmy mieli piłkę tenisową między podbródkiem a klatką piersiową. Jeśli nie czujemy dyskomfortu w tej pozycji to zaczynamy ćwiczyć typowe brzuszki. Jest to najbardziej znana ale i najefektywniejsza forma ćwiczeń.
Powtarzamy to 20 razy.
2. Brzuszki z wyprostowanymi ramionami – pozycja zostaje zachowana taka sama (leżymy na plecach, nogi ugięte) z tą równicą, iż ręce prostujemy z tyłu za głowa. Jest o ćwiczenie trudniejsze i wymaga większej pracy mięśni brzucha, początkujące osoby mogą robić brzuszki z jedną ręką za głową a drugą wyprostowaną z tyłu – powtarzamy 20 razy
3. Teraz lewą rękę trzymamy za głową, a prawa leży wzdłuż ciała. Uginamy prawą nogę i staramy się dociągnąć łokieć do kolana. Powtarzamy to ćwiczenie 20 razy i zmieniamy stronę tzn. prawym łokciem staramy się dociągnąć do lewego kolana.
4. Leżymy na podłodze, a nogi trzymamy lekko ugięte w górze i staramy się dłońmi dotknąć palców stóp, jeśli to za trudne staramy się dotknąć łydek – 15 powtórzeń.
5. Leżymy dalej na podłodze, a nogi trzymamy wyprostowane w górze (tak jak przy „świecy”). Staramy się 15 razy podnieść pośladki do góry.
6. Leżymy na plecach, ale nogi uginamy i kładziemy bokiem na lewa stronę. Prawa ręka leży wzdłuż ciała a lewa jest za głowa i w takiej pozycji robimy 20 brzuszków bocznych. Powtarzamy te pozycje tym razem na prawą stronę.
7. Leżymy z ugiętymi nogami w kolanach a dłonie mamy splecione prosto przed sobą i staramy się je wypychać – powtarzamy to 20 razy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZestaw ćwiczeń pilates
Następny artykułĆwiczenia na płaski brzuch w 2 tygodnie

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here