Emo – jest to styl, który wyraża nasze uczucia, ma wiec być otwarty i pełen emocji. Nazwa emo pochodzi od wyrazu „ emotional”, a jeszcze dokładniej od „emocore”. Jest to więc połączenie dwóch słów „hardcore” i „ emotional”.

Styl emo charakteryzuje się:

1. Fryzurami emo – proste, najczęściej długie włosy opadające na oczy, ufarbowane na czarno.
2. Makijaż oczu (bez względu na płeć) – oczy malowane są czarnymi cieniami i podkreślane kredką.
3. Paznokcie pomalowane również na czarno.
4. Ubiór – ubrania najczęściej czarne, ale z kolorowymi dodatkami, preferowane paski z ćwiekami i koszulki z krzykliwymi napisami.
5. Kolczyki w nosie, na wargach i brwiach.

Mimo, ze emo oznacza wiele różnych rzeczy, u jego podstaw leży jedna subkultura. Charakteryzuje ją nie tylko styl ubierania i fryzury ale również gust muzyczny.

Fryzury emo mogą różnic się od siebie, ale maja pewne wspólne elementy:

– intensywne kolory, najczęściej czarny, ale łączony również z kolorowymi pasemkami.
– asymetria – fryzury emo są asymetryczne i stworzone z ostro wycieniowanych pasm.
– proste włosy – jeśli nie są takie z natury, to należy je wyprostować prostownica.

Wskazówki do uzyskania fryzury emo:

Zanim nadamy naszym włosom kształt fryzury emo, najpierw musimy je zapuścić. Ściąć należy je w taki sposób, żeby najkrótsze z nich były z tyłu głowy i przy uszach. Najważniejsza jest jednak grzywka, musi być asymetryczna i zasłaniać twarz ( czyli zakrywać oko i kawałek nosa). Co jakiś czas należy cieniować włosy, aby fryzura nie straciła charakteru. Do tego zabiegu należy używać brzytwy lub specjalnych nożyczek do cieniowana grzywki (degażówki). Zabieg ten fryzjer dokonuje na suchych włosach. Gotową fryzurę można utrwalić lakierem.

Podobają się Wam fryzury emo? Podoba się Wam ten styl?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dobrać odpowiednią farbę do włosów?
Następny artykułFryzura na ślub

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here