Dobór grzywki do kształtu twarzy:

Owalna – pasuje tutaj każdy jej rodzaj więc można sobie pozwolić na największą, „grzywkową” ekstrawagancję

Kwadratowa – powinno się zrezygnować z grzywki w ogóle, chyba że będziemy ją zaczesywać na bok

Trójkątna – najlepiej wybrać krotką grzywkę, a w przypadku długiej – odsuwamy ja na bok

Prostokątna – sprawdzi się grzywka ścięta skośne

Możliwości fryzur z grzywka jest ogromny wybór:

Prosta grzywka – prosto obcięta grzywka to idealne rozwiązanie, jeśli mamy długi nos – takie uczesanie optycznie go skróci. Ważne jest zachowanie proporcji, dlatego włosy muszą sięgać za brwi. Przy modelowaniu używaj lakieru i susz, starając się wygładzić górę, a końce kosmyków podkręć, np. na szczotce.

Długa grzywka – idealna dla kobiet o trójkątnej twarzy i szerokim czole. Musi być to jednak grzywka obcięta prosto i lekko zaokrąglona na końcach kosmyków. Jeśli jest dość długa to uczyni twarz bardziej owalną. Do modelowania zastosuj piankę i wysusz poszczególne pasma włosów na szczotce. Potem włosy zaczesz na czoło i utrwal ich końce żelem lub woskiem.

Grzywka jak z lat 60 – ukrywa wszelkie mankamenty cery, gdyż składa się z podkręconych i opadających na czoło włosów. Możesz nosić do niej rozpuszczone włosy albo koński ogon. Ważne, żeby luźne kosmyki włosów także opadały na twarz, co doda fryzurze naturalności i dziewczęcości.

Grzywka wycieniowana – idealna jest dla prostokątnej twarzy jeśli chcemy ją wydłużyć. Przy stylizacji włosy, podczas suszenia, modeluj na okrągłej szczotce, a potem utrwal końce grzywki za pomocą wosku lub żelu.

Grzywka hollywoodzka – jest ona wykonana z podkręconych i zaczesanych na bok włosów. Należy użyć pianki do włosów kręconych i wymodelować ją na grubej szczotce. Poszczególne kosmyki włosów wywijaj i podkręcaj, a na końcu zaczesz, gotową grzywkę na bok. Całość utrwal lakierem.

Nosicie fryzurę z grzywką? W jaki sposób się czeszecie?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCiekawe fryzury dla kobiet
Następny artykułFryzury z grzywką na bok – jak je zrobić?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here