Aby tak było należy przeprowadzić analizę kolorystyczną własnej osoby. Musimy stanąć przed lustrem i w jasnym, najlepiej naturalnym świetle, uważnie przyjrzeć się swojej: karnacji, kolorowi włosów, oczom, i wargom. Dzięki temu sprawdzimy do jakiego typu urody się zaliczamy.

Wyróżniamy typy urody:

Wiosna – cera brzoskwiniowa o włosach w kolorze złocistego blondu
Jesień – włosy ciemne, blond i rude – cera oliwkowa bądź złocista
Zima – ciemna oliwkowa lub porcelanowa cera, włosy ciemne
Lato – popielaty odcień włosów, cera jasna

Jeśli chcemy wyglądać dobrze w nowym kolorze włosów musimy go dostosować do wyżej wyróżnionych typów urody, Ogólne zasady doboru są takie:

Przy piegach, zielonych oczach i jasne karnacji najlepiej nam będzie w rudych odcieniach

Blond pasuje kobietom z jasną karnacją, niebieskimi i szarymi oczami.

Brązowe włosy pasują prawie każdemu, jednak trzeba uważać aby wybrać odcień odpowiedni dla naszej karnacji (nie za jasny lub za ciemny).

Porcelanowa skóra wygląda najlepiej w oprawie czarnych włosów.

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zmienić naturalny kolor włosów jest balejaż, oczywiście wykonany przez fryzjera (jest to zbyt skomplikowane aby robić samodzielnie) . Blondynkom pasować będą blondy i jasne brązy, a brunetkom – refleksy w kolorze czerwieni bądź filetów.

Jeśli mamy chłodny typ urody wybierajmy popielate blondy oraz brązy oraz czernie. Ciemna karnacja najlepiej współgrać będzie z ciepłym kolorem farby – np. złociste lub miodowe blondy, ciepłe brązy czy miedzi.

Kolor oczu również ma znaczenie przy doborze farby. Posiadaczki niebieskich, szarych i zielonych tęczówek powinny zdecydować się na ciepłe kolory. Panie o oczach brązowych zaś na kolory chłodne.
Jeśli chcemy stać się brunetkami przemyślmy to dobrze, ponieważ najlepiej ten kolor harmonizuje z ładną cera, przy innej podkreśla wszelkiego rodzaju mankamenty
Dla pań z problematyczną cerą lepszy będzie blond, który optycznie odmładza i odciąga uwagę od niedoskonałości skóry.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPlanowanie płci dziecka
Następny artykułJak dobrze wyglądać bez makijażu?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here