Fryzury Kolor włosów a typ urody

Kolor włosów a typ urody

-

Aby tak było należy przeprowadzić analizę kolorystyczną własnej osoby. Musimy stanąć przed lustrem i w jasnym, najlepiej naturalnym świetle, uważnie przyjrzeć się swojej: karnacji, kolorowi włosów, oczom, i wargom. Dzięki temu sprawdzimy do jakiego typu urody się zaliczamy.

Wyróżniamy typy urody:

Wiosna – cera brzoskwiniowa o włosach w kolorze złocistego blondu
Jesień – włosy ciemne, blond i rude – cera oliwkowa bądź złocista
Zima – ciemna oliwkowa lub porcelanowa cera, włosy ciemne
Lato – popielaty odcień włosów, cera jasna

Jeśli chcemy wyglądać dobrze w nowym kolorze włosów musimy go dostosować do wyżej wyróżnionych typów urody, Ogólne zasady doboru są takie:

Przy piegach, zielonych oczach i jasne karnacji najlepiej nam będzie w rudych odcieniach

Blond pasuje kobietom z jasną karnacją, niebieskimi i szarymi oczami.

Brązowe włosy pasują prawie każdemu, jednak trzeba uważać aby wybrać odcień odpowiedni dla naszej karnacji (nie za jasny lub za ciemny).

Porcelanowa skóra wygląda najlepiej w oprawie czarnych włosów.

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zmienić naturalny kolor włosów jest balejaż, oczywiście wykonany przez fryzjera (jest to zbyt skomplikowane aby robić samodzielnie) . Blondynkom pasować będą blondy i jasne brązy, a brunetkom – refleksy w kolorze czerwieni bądź filetów.

Jeśli mamy chłodny typ urody wybierajmy popielate blondy oraz brązy oraz czernie. Ciemna karnacja najlepiej współgrać będzie z ciepłym kolorem farby – np. złociste lub miodowe blondy, ciepłe brązy czy miedzi.

Kolor oczu również ma znaczenie przy doborze farby. Posiadaczki niebieskich, szarych i zielonych tęczówek powinny zdecydować się na ciepłe kolory. Panie o oczach brązowych zaś na kolory chłodne.
Jeśli chcemy stać się brunetkami przemyślmy to dobrze, ponieważ najlepiej ten kolor harmonizuje z ładną cera, przy innej podkreśla wszelkiego rodzaju mankamenty
Dla pań z problematyczną cerą lepszy będzie blond, który optycznie odmładza i odciąga uwagę od niedoskonałości skóry.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Lokata terminowa – inwestowanie

Ostatnie miesiące spowodowały znaczące zmiany na rynku kont osobistych. Prowadzone przez polskie banki działania marketingowe zmierzają obecnie już nie tylko do skutecznego kreowania relacji ze swoimi klientami, zgodnymi z możliwościami banków, ale coraz częściej odpowiadają rzeczywistym oczekiwaniom i preferencjom klientów. Klienci banków są bowiem coraz mniej chętni do współpracy, jeśli bank ma do zaoferowania tylko brak opłaty za prowadzenie rachunku czy darmowe przelewy internetowe.

Dodatki pracownicze

W większości przypadków wynagrodzenie za pracę składa się z kilu elementów: płacy zasadniczej i różnego rodzaju dodatków, które mogą mieć charakter obligatoryjny lub fakultatywny. Oto przegląd dodatków do pensji które mogą przysługiwać pracownikowi.

Zobacz też

Jaka rozgrzewka przed pływaniem?

Szybki rozruch przed rozpoczęciem treningu pływackiego nie tylko pozwoli uchronić nas przed skurczami, zakwasami czy nawet kontuzjami, ale też przygotuje mięśnie do intensywnej eksploatacji i uczyni nasz trening bardziej efektywnym. Poniżej znajdziemy propozycje kilku ćwiczeń rozgrzewających.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: