Jeśli pasemka będą wykonane profesjonalnie to włosy prezentować się będą jakbyśmy spędziły wakacje w ciepłych krajach (piękne, słonecznie rozświetlone kosmyki). Aby uzyskać taki efekt ważny jest sposób w jaki wykonana jest koloryzacja. Pasemka powinny być porozrzucane po całej głowie, co doda fryzurze naturalności. Nie należy przesadzić z ich ilością, gdyż wtedy na korektę trzeba będzie iść znacznie szybciej niż raz na pół roku.

Jak w przypadku każdego zabiegu koloryzacyjnego także przy wykonaniu pasemek ważne jest przestrzeganie zasad doboru ich koloru do urody. Paniom z włosami blond doradza się pasemka o barwie miodu, jasnego brązu lub beżu. Brunetki powinny zdecydować się na ostrzejsze kolory np. czerwony (a raczej rudy) lub (dla odważnych) niebieski i fiolet. Nie powinno się robić pasemek na zbyt krótkich włosach ponieważ może zaistnieć problem z rozprowadzeniem równomiernym farby.

Pasemka to zabieg, który można wykonać na dwa sposoby:

– Za pomocą folii aluminiowej
– Przy pomocy czepka

Oczywiście można je zrobić samodzielnie w domu, tylko pamiętajmy żeby nakładać farbę na nieumyte włosy, co zwiększy trwałość pasemek. Ważna jest również decyzja gdzie chcemy pasemka umiejscowić czy na całej głowie, czy tylko np. na grzywce.

Folia aluminiowa:

1. Należy naszykować kilkadziesiąt (zależy ile chcemy mieć pasemek) kawałków folii.

2. Musimy zdecydować jak grube pasemko chcemy mieć, wybieramy je za pomocą grzebienia i kładziemy na kawałku folii.

3. Nakładamy farbę na pasemko i zginamy na pół folię a potem zawijamy boki aby zapobiec wypłynięciu farby.

Metoda czepka:

1. Zakłada się na głowę gumowy czepek z dziurkami przez które będziemy przeciągać pasemka.

2. Za pomocą grzebienia wyjmuje się pojedyncze pasma na które nakłada się potem farbę.

Wykonanie pasemek wydaje się być zabiegiem prostym i oczywiście są na rynku dostępne zestawy, wraz z farbą i akcesoriami, jednak poleca się wykonanie ich w salonie. Główny problem to kwestia czasu koloryzacji. Jeśli przedobrzymy i będzie to trwało za długo zamiast pięknego, świetlistego blondu zobaczymy pasemka w kolorze żółci.

Znacie jakieś inne domowe sposoby na pasemka? Podzielcie się nimi w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZagęszczanie włosów
Następny artykułDieta dla grupy krwi B

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here