Jak sprawdzić czy gra będzie działać?

Gry    
ocena

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek kupić grę, która jak się później okazało miała zbyt duże wymagania, by móc ją uruchomić na Twoim komputerze? Jeśli tak, to już wiesz jak ważne jest sprawdzenie przed zakupem czy konkretna gra będzie działać na danym komputerze.

Jak sprawdzić czy gra będzie działać?

photoxpress.pl

Wymagania gier opisują konfigurację komputera, która jest niezbędna do ich uruchomienia. Zazwyczaj mamy do czynienia z wymaganiami minimalnymi, czyli takimi, które pozwalają na używać danej gry, ale na najniższych ustawieniach graficznych, a także wymaganiami rekomendowanymi, które umożliwiają płynną grę, nawet na wysokich i zaawansowanych ustawieniach. Warto pamiętać, że aby móc sprawdzić czy gra będzie działać na komputerze warto znać jego PARAMETRY. Jeśli chcesz sprawdzić czy możesz zagrać wybraną przez Ciebie grę, to zastosuj się do poniższych wskazówek.

1. Informacje o wymaganiach danej gry powinny znajdować się na jej opakowaniu. Jeśli więc jesteś w sklepie, to obejrzyj dokładnie pudełko z grą i sprawdź jej wymagania, następnie porównaj je z parametrami własnego komputera.

2. Podobne informacje możesz znaleźć w sieci, na każdym liczącym się portalu o grach, a także na stronie producenta danej gry. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę – „NAZWA GRY wymagania” i od razu wyświetli Ci się lista serwisów opisujących jej wymagania.

3. Bardzo często zdarza się, że tuż przed premierą gry, lub w jej dniu, udostępniane jest także demo gry (wersja demonstracyjna gry, oferująca zazwyczaj możliwość rozegrania jednego zadania z gry lub misji), które można za darmo pobrać z sieci. Można go wtedy zainstalować i na żywo sprawdzić czy gra będzie działać czy też nie.


Jeśli chodzi o wymagania gier, to zazwyczaj podają one wymagany procesor, kartę graficzną, ilość pamięci RAM i powierzchni na dysku twardym, a także wersję systemu operacyjnego, np.

Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługąDirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD
System operacyjny: Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje), Windows 7


Gdy mamy podane takie dane to należy je porównać z parametrami naszego komputera i już powinno być wiadome, czy dana gra się uruchomi, czy może trzeba będzie z niej zrezygnować.

W jakie gry najczęściej gracie? Które należą do Waszych ulubionych?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =