World Tendency dzieli się na White Tendency (białe) oraz Black Tendency (czarne). Jeśli będziemy pokonywać kolejnych przeciwników i bossów, to co jakiś czas w danej krainie będzie się zmieniała tendencja świata. Aby uzyskać białą należy pokonywać przeciwników nie dając się zabić. Im więcej razy zostaniemy z kolei zabici, tym bardziej tendencja świata stanie się czarna. Poniżej charakterystyka każdego rodzaju wraz z efektami jakie działają w tym czasie na postać:

White Tendency:

– przeciwnicy mają mniej energii (HP)
– pokonani przeciwnicy zostawiają po sobie mniej Kamieni, które później można ulepszać i zyskiwać dodatkowe zdolności (Upgrade Stones)
– pokonani przeciwnicy zostawiają po sobie więcej przedmiotów leczących
– atak naszej postaci jest silniejszy o 10%, jeśli mamy White Tendency, natomiast 20 %, jeśli mamy całkowicie biały (Pure White).

Black Tendency:

– przeciwnicy mają więcej HP, silniejsze ataki i obronę
– pokonani przeciwnicy zostawiają więcej Dusz (Souls)
– pokonani przeciwnicy częściej zostawiają unikatowe przedmioty
– w określonych miejscach pojawiają się Black Phantoms (których pokonanie jest niezbędne do zaliczenia gry na 100%)
– w określonych miejscach pojawiają się specjalni bossowie (Primeval Demons), którzy stanowią spore wyzwanie
– energia naszego bohatera zmniejsza się w porównaniu z energią z White Tendency.

Uwaga!

Aby w danej krainie zmienił się trwale World Tendency, musimy po wykonaniu określonych zadań wrócić do Nexusa (miejsca w którym możemy m.in zrobić zakupy i ulepszyć naszą postać).

Graliście kiedyś w Demon’s Souls? Jakie macie opinie na temat tej gry? Wypowiadajcie się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZupa miso – przepis
Następny artykułFinal Fantasy XIII – Crystarium

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here