Gry Final Fantasy X - Jak pokonać Penance bez używania...

Final Fantasy X – Jak pokonać Penance bez używania Yojimbo?

-

Warto przed udaniem się tam najpierw pokonać Dark Aeony, które również mogą sprawić problem. Poniżej sposób na pokonanie Penance, którego można także wykorzystać na innych przeciwników (np. Dark Anima lub Dark Bahamut).

Do drużyny dajemy Tidusa, Wakke i Yune. Każda z postaci musi mieć obowiązkowo 99999 HP, większość statystyk na 255 (Siła, Magia, Obrona fizyczna i magiczna, a także Agility i Luck) oraz broń z czterema slotami. W każdym z nich ustawiamy następujące skille: Break Damage Limit, Auto Life, Auto Haste, zaś jednej postaci obowiązkowo First Strike. Ponadto należy mieć ustawiony Auto Phoenix oraz wyuczone limity Blitz Ace (Tidus) oraz Attack Reels (Wakka). Ponadto ustawiamy napełnienie paska limitu tak, aby napełniał się przy krytycznej ilości HP (kolor żółty naszej energii).

Tak przygotowaną drużyną (może to zająć przynajmniej kilkanaście godzin gry) idziemy po Penance. Atakujemy bezustannie Tidusem i Wakką. W przypadku gdy przeciwnik nas uderzy (od razu giniemy), zostajemy wskrzeszani Auto Phoenixem (musimy mieć 99 sztuk Phoenix Down). Po wskrzeszeniu, kiedy mamy mało energii odpalamy Limit Brake – w przypadku Tidusa, będzie to 10 razy 99999 hp, natomiast w przypadku Wakki – 12 razy 99999 hp. Kiedy widzimy, że Penance próbuje odpalić atak drużynowy, zasłaniamy się Aeonem dzięki Yunie. Należy także pamiętać, żeby w pierwszej kolejności atakować jego ręce (niestety z czasem się regenerują), a dopiero później korpus. Walka powinna potrwać nawet godzinę, jednak – jeśli będziemy mieli w powyższy sposób przygotowaną drużynę – w końcu powinno nam się udać go pokonać. Za wygraną otrzymamy m.in. czteroslotową broń dla wybranej postaci.

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Śmierć łóżeczkowa – co to jest?

Śmierć łóżeczkowa stanowi zagadkę współczesnej medycyny. Tak naprawdę ciągle nie wiadomo, dlaczego nagle dzieci umierają we śnie, bez wyraźnych przyczyn, czy wcześniejszych zachorowań. Czy możemy przewidzieć śmierć łóżeczkową?

Obozy młodzieżowe dla wszystkich fanów piłki nożnej

Bierzesz sobie do serca prośby Twojego syna? A Twoje...

Zobacz też

Rywalizacja dzieci – co robić?

Rywalizacja między dziećmi to normalne! W domu gdzie są dzieci rodzice muszą być przygotowani na wiele nieoczekiwanych zachowań: wybuchy płaczu, kłótnie czy ciąganie za włosy. Dzieci w różny sposób będą walczyć o uwagę rodziców, myśląc, że przecież jak będą siedzieć cicho nikt ich nie dostrzeże.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: