Poniżej prezentujemy najlepsze gry tego typu z poszczególnych gatunków:

Tekken Tag Tournament (Playstation 2) – najlepsza bijatyka w trybie kooperacji, pozwalająca dwóm graczom na walkę w jednej drużynie.

Virtua Tennis 2009 (Xbox 360, Playstation 3) – najlepszy tenis pozwalający na rozgrywki deblowe.

LittleBigPlanet (Playstation 3) – platformówka, w którą grać można – zarówno offline, jak i online – w kooperacji aż do 4 graczy jednocześnie.

Dungeon Hunter: Alliance (Playstation 3) – jeden z nielicznych na rynku RPG-ów akcji (hack n’slash).

Baldur’s Gate: Dark Alliance 1 i 2 (Playstation 2, Xbox) – kolejne rewelacyjne gry w trybie kooperacji na dwie osoby przy jednej konsoli.

Pro Evolution Soccer 2011 i Fifa 2011 (Xbox 360, Playstation 3) – oprócz trybu rywalizacji można grać nawet do 4 osób wspólnie – każdy z graczy kieruje określonym piłkarzem w tej samej drużynie, co pozwala na zupełnie nowe doznania w grze sportowej.

Spare Parts (Playstation 3) – jedna z nowszych gier platformowych ukierunkowana zwłaszcza na kooperacyjny tryb rozgrywki.

Uncharted 2: Among Thieves – kilka trybów zabawy online w kooperacji, przechodzenie specjalnych misji do 3 graczy jednocześnie, a także inne tryby, takie jak przechwytywanie skarbów drużyny przeciwnej i przeniesienie ich do określonego miejsca na mapie.

Assassin’s Creed: Brotherhood – kolejna gra przygodowa pozwalająca na wspólne wykonywanie misji w klimacie epoki renesansowego Rzymu.

Call of Duty: Black Ops – najpopularniejsza obecnie gra FPP i jedna z najbardziej obleganych na światowych serwerach. Możliwość łączenia się w kilkuosobowe drużyny ze znajomymi przy jednoczesnej rywalizacji z pozostałymi graczami, zapewniają zabawę na długie godziny.

Czy znacie inne gry tego typu? Podajcie tytuły w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy warto wziąć kredyt w Euro?
Następny artykułZapalenie opon mózgowych – objawy, powikłania

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here