Kultową już grą strategiczną jest Warcraft. Jest to seria gier stanowiąca mieszankę RTS (gra rozgrywana w czasie rzeczywistym – brak podziału na tury) i elementów cRPG (komputerowa gra fabularna). Fabuła serii osadzona jest w fikcyjnych światach (Azeroth i Draenor), w których obok ludzi mieszkają gnomy, elfy, trolle, ogry, orkowie, nieumarli, pandereni i szereg innych ras. Kolejne części tej gry opierają się na rozgrywaniu konfliktów między poszczególnymi rasami na tle zmieniającego się układu sojuszy.

Inna niezwykle ceniona przez graczy pozycja to StarCraft, również gra RTS, której fabuła oparta jest na konflikcie rozgrywającym się między trzema galaktycznymi rasami: Terranami, których posiadają ziemskie korzenie (grupa wygnanych ludzi), Zergami (insektoidy, które szybko się rozmnażają), a także Protosami (wojownicy będący w posiadaniu zaawansowanej technologii, posiadają .zdolności psioniczne).Głównym celem gracza jest eliminacja wszystkich przeciwników. Żeby wypełnić to zadanie, gracz musi zdobyć odpowiednie zasoby do rozbudowania bazy, jednostek bojowych, wprowadzenia najrozmaitszych ulepszeń itd.

Kolejną godną polecenia grą jest seria Heroes of Might & Magic (Bohaterowie Mocy i Magii). Ta gra należy z kolei do kategorii gier turowych (TBS) – rozgrywana jest w turach, a gracz może w swojej turze np. zmieniać położenie swoich jednostek, ulepszać fortyfikacje, prowadzić bitwy. Dla wielu graczy atutem jest fakt, że ten rodzaj gier traktowany ma najwięcej wspólnego z planszowymi grami strategicznymi. Fabuła gry Heroes umiejscowiona jest w świecie fantasy. Gracz dysponuje między innymi zamkami, w których znajdują się jednostki podlegające jego dowództwu. Świat w Heroes składa się min. z podstawowych bohaterów jak Rycerz, Barbarzyńca, Czarodziejka, Czarnoksiężniczka, a także chłopów, łuczników, mieczników, konnych , goblinów, orków, wilków, cyklopów, rusałek, centaurów itd.

W co obecnie gracie? Jakieś rekomendacje? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKurczak curry z mlekiem kokosowym – przepis
Następny artykułButter chicken – przepis

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here