Przez kilka lat gry TPP należały przede wszystkim do gatunku gier przygodowych. Z czasem jednak pojęcie to ewoluowało, łącząc się z innymi gatunkami gier. Poniżej przedstawiamy najlepsze naszym zdaniem gry TPP, które udowodniły swoj wartość nie tylko wysoką grywalnością, lecz przede wszystkim popularnością oraz wieloma milionami sprzedanych egzemplarzy.

Red Dead Redemption – akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie, zaś całość utrzymana jest w konwencji gry sandboxowej. Mamy tu olbrzymi świat do eksploracji, zróżnicowane wątki poboczne oraz rozbudowaną fabułę. Możemy mierzyć się w pojedynkach rewolwerowców, okradać banki i dyliżanse lub stanąć po stronie prawa, co umożliwia ponadto bardzo rozbudowany tryb sieciowy.

Assassin’s Creed (seria) – trylogia dziejąca się w czasach Wypraw Krzyżowych (część pierwsza) oraz Włoskiego Renesansu przełomu XV i XVI wieku (część druga oraz Brotherhood). Gra z gatunku sandbox umożliwiająca – prócz przeżywania rewelacyjnej fabuły – sprawdzenie się w wielu ciekawych misjach (np. konwój, śledzenie, ciche morderstwo czy pojmanie kogoś żywcem). Bardzo dobra oprawa audiowizualna oraz wysoka grywalność zapewnia wiele godzin zabawy.

Tomb Raider Underworld – Lara Croft pomimo upływu lat wciąż jest w szczytowej formie. Zwiedzanie podwodnych krajobrazów, pradawnych ruin, a ponadto możliwość wykorzystywania nowych sztuczek akrobatycznych Lary, stawia tę część w ścisłej czołówce gier TPP.

Unchared (seria) – jedna z najładniej wyglądających gier przygodowych na Playstation 3. W części pierwszej przemierzymy znakomite krajobrazy tropikalnych wysp Ameryki Południowej, by w dwójce zwiedzić m.in. Turcję, Borneo czy Nepal. Wspaniała grywalność, wyjątkowa fabuła i intuicyjny system walki to klucz do sukcesu tej serii.

Splinter Cell (seria) – jeśli pragniesz wcielić się w agenta służb specjalnych, a ponadto cenisz sobie nowatorskie gadżety i tryb skradankowy, to lepszej serii gier nie znajdziesz. Wspaniała gra światłocieni, wykorzystywanie mroku do przemykania się między strażnikami, ciekawa fabuła i bardzo dobra oprawa AV to elementy wyróżniające serię spośród innych tytułów tego typu.

Ratchet and Clank (seria) – oto przykład gry, której gatunek ewoluował w największych stopniu. Jest to połączenie gry TPP, platformówki oraz przygodówki. Całość przedstawiono w bajowej oprawie w klimacie S-F. Podróżujemy po planetach, nabywamy umiejętności i zbieramy rozmaite śrubki niezbędne do dalszej podróży. Idealny tytuł zwłaszcza dla najmłodszych graczy.

Czy lubicie ten typ gier? Jak często w nie gracie? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułElastyczny czas pracy
Następny artykułNajlepsze komputerowe gry logiczne

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here