Call of Duty: Black Ops – najnowsza część najpopularniejszej sieciowej strzelaniny, dziejącej się w czasach współczesnych. Spora ilość graczy na serwerach, intuicyjny system rozgrywki, pozwalający na grę zarówno początkującym, jak i doświadczonym graczom. Sporo rozmaitych dodatków do gry i ciekawe miejscówki, przywodzące na myśl współczesną wojnę.

Battlefield 2: Bad Company – obecnie największa konkurencja dla Call of Duty: Black Ops. Gra charakteryzuje się interakcją z otoczeniem i doskonałym systemem zniszczeń (można zrównać z ziemią nawet budynki). Akcja również dzieje się w czasach współczesnych. Dużo graczy na serwerach i całkiem ciekawy tryb single player gwarantuje wiele godzin zabawy.

Bioshock/Bioshock 2 – pozycje, które obowiązkowo trzeba ukończyć chronologicznie. Klimat lat 50, brutalność i niesamowita oprawa graficzna cechująca podwodne miasto Rapture, które przyjdzie nam eksplorować. Ponadto niebanalna fabuła, bohaterowie i solidny czas rozgrywki . Gra nastawiona jest przede wszystkim na pojedynczego gracza – jedna z najbardziej oryginalnych strzelanin FPP ostatnich lat.

Killzone 2/Killzone 3 – podobnie jak powyższe pozycje również i w przypadku Killzone warto zaliczyć je chronologicznie. Absolutna czołówka strzelanin FPP zarówno pod względem oprawy graficznej (zapierające dech w piersi przerywniki w czasie rzeczywistym), klimatu (atak na Helghastów na ich rodzinnej planecie) oraz pomysłów (dosiadanie olbrzymich mechów, efektowna walka melee itp.). Zarówno kampanie fabularne, jak i multiplayer zapewniają zabawę na wiele godzin. Killzone ponadto wyróżnia się taktycznym podejściem do walki i niesamowitą fizyką (namacalnie czuć ciężar każdej broni).

Crysis 2 – pierwsza część, choć charakteryzowała się ogromnym światem (dżungla, którą można było dowolnie eksplorować, a nawet niszczyć) nie w każdym aspekcie była idealna (głównie z uwagi na kosmiczne wymagania sprzętowe). Dwójka zmienia klimat przenosząc nas do amerykańskiej metropolii, w której musimy walczyć zarówno ze specjalnie wyszkolonymi żołnierzami, jak i najeźdźcami z obcej planety. Udoskonalono system kamuflarzu, dodano nowe rewelacyjne zdolności oraz znacząco poprawiono wydajność grafiki. Pozycja długa i równie wciągająca w singlu, jak i online.

Z klasyków, które wciąż są oblegane na serwerach przez graczy, warto wymienić Quake Live (inaczej Quake 3 online), Counter – Strike oraz Unreal Tournament 3. Gry te są nastawione przede wszystkim na rozgrywkę sieciową, graczy nie brakuje, a przede wszystkim dziś kosztują grosze. Wyjątkiem jest Quake Live, gdyż gra jest w pełni darmowa – można w nią zagrać poprzez stronę http://www.quakelive.com/.

Czy lubicie ten typ gier? Jak często w nie gracie? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak opublikować pracę magisterską?
Następny artykułJak otworzyć wino bez korkociągu?

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here