Gracz musi sprostać takim zadaniom jak prowadzenie hodowli zwierząt, przetwarzanie żywności, sadzenie roślin czy drzew. Postać rolnika, w którą wciela się gracz, może wyrabiać własne produkty – dżem, ser, wino itp. Graczy może skupić się na jakimś rodzaju produkcji rolnej i wyspecjalizować się jako ogrodnik, hodowca. W ramach swojego gospodarstwa domowego (ranczo) gracz dysponuje elementami typu: dom, stodoła, wiatrak, zbiornik na wodę, obora.

Na początku gry rolnik posiada nieduże poletko, więc możliwości produkcyjne są skromne. Cała rzecz w tym, żeby umiejętnie rozbudować ranczo. Gracz zdobywa kolejne rośliny, może wybudować kolejne elementy zabudowania. Musi wykalkulować jakie rośliny najbardziej mu się opłaca hodować, ile pola przeznaczy na uprawę danej rośliny. Następnie musi zasiać pole i dbać o nie (podlewanie, nawożenie ziemi). Potem, kiedy mamy już zebrane plany, należy zdecydować jak zostaną one spożytkowane – czy będą sprzedane czy wykorzystane jako pasza dla zwierząt, czy może przechowane w magazynie itd. Gra staje się coraz bardziej ciekawa i złożona w miarę jak gracz przechodzi na kolejne, wyższe poziomy gry.

Wyprodukowane dobra można sprzedawać zwiększając zasobność prowadzonego gospodarstwa. Sprzedaży dokonuje się na targu. Można również handlować z innymi graczami. W tym symulatorze życia wiejskiego zawsze jest co robić. Można postawić na rozbudowę samego gospodarstwa (budynków gospodarczych), kupować nawozy, uzyskiwać dostęp do nowych rodzajów roślin i zwierząt. Atrakcyjną dla wielu graczy cechą gry są jej funkcje społeczne – na dalszym etapie gry korzysta się z pomocy sąsiadów (innych graczy).

Lubicie grać w Wiejskie Życie? Jakie gry przeglądarkowe byście polecili? Podzielcie się swoimi opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak grać w Wista?
Następny artykułWisielec – zasady gry

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here