Hobby Co to jest oczko brzegowe?

Co to jest oczko brzegowe?

-

Istnieją zasadniczo dwie metody przerabiania oczek brzegowych.

Pierwsza z nich prowadzi do utworzenia się brzegu łańcuszkowego, elastycznego i dekoracyjnego, który świetnie sprawdza się zwłaszcza w dzianinach, w których będzie widoczny – na przykład w szalikach. Aby osiągnąć taki efekt, wystarczy nie przerabiać pierwszego oczka w rzędzie, a po prostu przekładać je z drutu biernego na roboczy.

Druga formuje brzeg supełkowy, znacznie mniej dekoracyjny i nie tak rozciągliwy. Ostatnie oczko w rzędzie musisz przerabiać na prawo, tak samo jak pierwsze. Sprawi to, że na brzegu powstają zwarte supełki.

Rodzaj oczek brzegowych często opisany jest w schemacie. Jeśli tak nie jest, dobierz metodę do rodzaju wyrobu i widoczności brzegu dzianiny.

Czy często robicie na drutach? Co wykonujecie najczęściej? Podzielcie się z nami Waszymi dokonaniami!

Katarzyna Wyka

Katarzyna Wyka - blogerka kulinarna, miłośniczka smacznego, szybkiego gotowania. Działa według zasady: jeśli czegoś nie da się przyrządzić w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto to wykonać. Jest również mamą, a zawodowo - naucza języka angielskiego.

 

Odwiedź blog naszego specjalisty:

- Truscaveczka pichci

Nasz specjalista o sobie:

Kiedy ktoś mówi przy mnie "Baby do garów!" kiwam energicznie głową, bo chociaż pochodzę z rodziny, gdzie to mężczyźni gotowali lepiej i więcej, to kuchnia jest moim królestwem. Nie do pomyślenia - ja, uchodząca niegdyś za mózgowca, który z przyziemnością nie ma nic wspólnego, uwielbiam gotować, obserwować, jak zmieniają się składniki użyte do wykonania potrawy, jak mieszają się smaki i zapachy.

Od kilkunastu lat moja kuchnia tętni życiem - i choć wyprowadzając się na swoje umiałam przyrządzić najwyżej spaghetti z proszku, teraz nie tylko nieźle gotuję, ale lubię też czytać książki kucharskie nie tylko szukając w nich przepisów, ale i inspiracji, pomysłów na połączenia składników, mniej lub bardziej typowe. Już ładnych parę lat prowadzę bloga z przepisami. Zaczął się od prośby koleżanki, żebym dała jej przepis na obiad - ale przepis dla zupełnego żółtodzioba. Pomyślałam, że to dobry pomysł - przepisy na potrawy proste, smaczne i niewymagające zbyt wiele czasu i niezwykłych kulinarnych talentów. Pewna moja przyjaciółka powiedziała "Jeśli jakiegoś dania nie da się przygotować w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto je robić."

Dlatego moje przepisy, w większości wymyślane samodzielnie, opierają się na niewielu składnikach i szybkim ich przyrządzeniu. Dzięki temu każdy, kto z tych receptur skorzysta, może poczuć się mistrzem patelni, czego sobie i czytelnikom życzę.

Fot.: Hanna Matejczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak działa Skype w telefonie komórkowym?

W celu skorzystania ze Skype’a w telefonie komórkowym musimy posiadać odpowiedni telefon z systemem operacyjnym, na którym zainstalujemy odpowiedni plik instalacyjny. Odpowiedni program do instalacji znajdziemy w sklepie producenta naszego telefonu. Aplikacja mobilnego Skype'a jest przeważnie udostępniana bez opłat. Sposób instalacji zależny jest od posiadanego modelu telefonu.

Jak zrobić długie kolczyki?

Długie, wiszące kolczyki są niezwykle kobiece. Każda z kobiet powinna mieć w swojej szkatułce z biżuterią chociaż jedną parę takich kolczyków. Wiosna to pora roku, kiedy w końcu ściągamy z siebie szaliki i chusty, nie ma zatem groźby, że taka wisząca biżuteria niechcący wczepi się w garderobę.

Zobacz też

Co grozi za podawanie fałszywych danych osobowych?

Podawanie fałszywych danych osobowych jest wykroczeniem przeciwko instytucjom państwowym, samorządowym i społecznym.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: