Hobby Co to jest oczko brzegowe?

Co to jest oczko brzegowe?

-

Istnieją zasadniczo dwie metody przerabiania oczek brzegowych.

Pierwsza z nich prowadzi do utworzenia się brzegu łańcuszkowego, elastycznego i dekoracyjnego, który świetnie sprawdza się zwłaszcza w dzianinach, w których będzie widoczny – na przykład w szalikach. Aby osiągnąć taki efekt, wystarczy nie przerabiać pierwszego oczka w rzędzie, a po prostu przekładać je z drutu biernego na roboczy.

Druga formuje brzeg supełkowy, znacznie mniej dekoracyjny i nie tak rozciągliwy. Ostatnie oczko w rzędzie musisz przerabiać na prawo, tak samo jak pierwsze. Sprawi to, że na brzegu powstają zwarte supełki.

Rodzaj oczek brzegowych często opisany jest w schemacie. Jeśli tak nie jest, dobierz metodę do rodzaju wyrobu i widoczności brzegu dzianiny.

Czy często robicie na drutach? Co wykonujecie najczęściej? Podzielcie się z nami Waszymi dokonaniami!

Katarzyna Wyka

Katarzyna Wyka - blogerka kulinarna, miłośniczka smacznego, szybkiego gotowania. Działa według zasady: jeśli czegoś nie da się przyrządzić w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto to wykonać. Jest również mamą, a zawodowo - naucza języka angielskiego.

 

Odwiedź blog naszego specjalisty:

- Truscaveczka pichci

Nasz specjalista o sobie:

Kiedy ktoś mówi przy mnie "Baby do garów!" kiwam energicznie głową, bo chociaż pochodzę z rodziny, gdzie to mężczyźni gotowali lepiej i więcej, to kuchnia jest moim królestwem. Nie do pomyślenia - ja, uchodząca niegdyś za mózgowca, który z przyziemnością nie ma nic wspólnego, uwielbiam gotować, obserwować, jak zmieniają się składniki użyte do wykonania potrawy, jak mieszają się smaki i zapachy.

Od kilkunastu lat moja kuchnia tętni życiem - i choć wyprowadzając się na swoje umiałam przyrządzić najwyżej spaghetti z proszku, teraz nie tylko nieźle gotuję, ale lubię też czytać książki kucharskie nie tylko szukając w nich przepisów, ale i inspiracji, pomysłów na połączenia składników, mniej lub bardziej typowe. Już ładnych parę lat prowadzę bloga z przepisami. Zaczął się od prośby koleżanki, żebym dała jej przepis na obiad - ale przepis dla zupełnego żółtodzioba. Pomyślałam, że to dobry pomysł - przepisy na potrawy proste, smaczne i niewymagające zbyt wiele czasu i niezwykłych kulinarnych talentów. Pewna moja przyjaciółka powiedziała "Jeśli jakiegoś dania nie da się przygotować w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto je robić."

Dlatego moje przepisy, w większości wymyślane samodzielnie, opierają się na niewielu składnikach i szybkim ich przyrządzeniu. Dzięki temu każdy, kto z tych receptur skorzysta, może poczuć się mistrzem patelni, czego sobie i czytelnikom życzę.

Fot.: Hanna Matejczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Grafomotoryka – co to, ćwiczenia

Ogólnym celem ćwiczeń grafomotorycznych jest usprawnianie ręki. Służyć ma to przygotowaniu odpowiedniej bazy do nauki pisania. Niektórzy uczniowie niemalże od samego początku edukacji sprawnie rysują czy piszą. Inni z różnych powodów wymagają podjęcia dodatkowych ćwiczeń, aby litery były bardziej wyraźne i kształtne, a co ważne - żeby zbytnio nie męczyła się przy tym ręka.

Metamorfoza wnętrza – postaw na stylowe dodatki

Zbliżająca się jesień, to świetny czas na stylową metamorfozę...

Zobacz też

Ból pleców – informacje

Wielu osobom doskwiera ból pleców. Nie lubi on oszczędzać ludzi wykonujących prace biurowe - może być on spowodowany notorycznym przebywaniem w pozycji siedzącej. Ból stanowi ostrzeżenie organizmu. Nie wystarczy go uśmierzyć, ale trzeba zlikwidować jego przyczyny.

Trybunki konferencyjne dla każdego przedsiębiorcy

Zdarza Ci się organizować lokalne kampanie marketingowe lub różnego rodzaju spotkania, konferencje, czy nawet wystawiać swoich przedstawicieli handlowych na...

Czy warto ozonować mieszkanie? Sprawdź jak wybrać generator ozonu

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dodatkowych i wygodnych funkcji oferuje nam nowoczesna technologia. Równie często bagatelizujemy ją...

Może Cię zainteresuje: