Hobby Jak zrobić torbę na zakupy na szydełku?

Jak zrobić torbę na zakupy na szydełku?

-

Co musisz umieć?

Oczka łańcuszka, oczka ścisłe, słupki.

Jak rozumieć skróty?

Ł – oczko łańcuszka
S – słupek
Ś – oczko ścisłe

– 200 g resztek dowolnej włóczki,
– pasujące do nich szydełko,
– igła dziewiarska.

Jak to zrobić?

Torba zszyta jest z kwadratów według załączonego schematu.

Schemat pojedynczego kwadratu:

Zrób 6Ł i zamknij je w okrążenie oczkiem ścisłym (tak samo zamykaj wszystkie okrążenia).
Okr. 1: 3Ł, 2S, 3Ł, 3S, 3Ł, 3S, 3Ł, 3S, 3Ł, Ś.
Okr. 2: 3Ł, 2S w S poprzedniego okrążenia, 2S w łuk z łańcuszka, 3Ł, 2S w łuk, 3S, 2S w łuk, 3Ł, 2S w łuk, 3S, 2S w łuk, 3Ł, 2S w łuk, 3S, 2S w łuk, 3Ł, 2S w łuk, Ś.

Każde okrążenie wygląda w ten sam sposób: słupki w słupkach poprzedniego rzędu, a w narożnikach dwa słupki w łuk na rogu poprzedniego okrążenia, 3 oczka łańcuszka, 2 słupki w łuk.

Kwadraty mogą być dowolnej wielkości, dzięki czemu łatwo jest dostosować rozmiar torby do swoich potrzeb.

Po zszyciu torby musisz zrobić jej uszy – w tym celu zrób łańcuszek długości 90 oczek łączący odpowiednie kwadraty. Jego początek nabierz z jednego z kwadratów, zaś koniec umocuj oczkiem ścisłym. Zrób jeszcze dwa oczka ścisłe wzdłuż kwadratu i zawróć, przerabiając słupki.

Jeśli uważasz, że to konieczne, przerób dwa lub trzy rzędy słupków.

Drugie ucho wykonaj w ten sam sposób. Schowaj nitki i idź na zakupy.

Znacie inne sposoby na zrobienie torby na zakupy? Podzielcie się nimi z nami!

Katarzyna Wyka

Katarzyna Wyka - blogerka kulinarna, miłośniczka smacznego, szybkiego gotowania. Działa według zasady: jeśli czegoś nie da się przyrządzić w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto to wykonać. Jest również mamą, a zawodowo - naucza języka angielskiego.

 

Odwiedź blog naszego specjalisty:

- Truscaveczka pichci

Nasz specjalista o sobie:

Kiedy ktoś mówi przy mnie "Baby do garów!" kiwam energicznie głową, bo chociaż pochodzę z rodziny, gdzie to mężczyźni gotowali lepiej i więcej, to kuchnia jest moim królestwem. Nie do pomyślenia - ja, uchodząca niegdyś za mózgowca, który z przyziemnością nie ma nic wspólnego, uwielbiam gotować, obserwować, jak zmieniają się składniki użyte do wykonania potrawy, jak mieszają się smaki i zapachy.

Od kilkunastu lat moja kuchnia tętni życiem - i choć wyprowadzając się na swoje umiałam przyrządzić najwyżej spaghetti z proszku, teraz nie tylko nieźle gotuję, ale lubię też czytać książki kucharskie nie tylko szukając w nich przepisów, ale i inspiracji, pomysłów na połączenia składników, mniej lub bardziej typowe. Już ładnych parę lat prowadzę bloga z przepisami. Zaczął się od prośby koleżanki, żebym dała jej przepis na obiad - ale przepis dla zupełnego żółtodzioba. Pomyślałam, że to dobry pomysł - przepisy na potrawy proste, smaczne i niewymagające zbyt wiele czasu i niezwykłych kulinarnych talentów. Pewna moja przyjaciółka powiedziała "Jeśli jakiegoś dania nie da się przygotować w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto je robić."

Dlatego moje przepisy, w większości wymyślane samodzielnie, opierają się na niewielu składnikach i szybkim ich przyrządzeniu. Dzięki temu każdy, kto z tych receptur skorzysta, może poczuć się mistrzem patelni, czego sobie i czytelnikom życzę.

Fot.: Hanna Matejczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Styl Bauhaus – co to jest, cechy

Bauhaus to styl w architekturze wnętrz, który nie jest być może tak popularny jak rustykalny, romantyczny czy art deco, co jednak nie oznacza, iż nie jest on godzien naszej uwagi. Przeciwnie – w natłoku z pozoru „oryginalnych” rozwiązań i wymyślnych koncepcji, ten skłaniający się ku prostocie i funkcjonalności trend, stanowi ciekawą alternatywę dla ów na siłę kreowanych, niekonwencjonalnych rozwiązań stosowanych w aranżacji wnętrz.

Nowe zawody w Polsce

Szybki rozwój nowych technologii oraz ciągle zmieniające się trendy i mody sprawiają, iż na rynku pracy pojawia się co chwilę zapotrzebowanie na nowe zawody. Warto na bieżąco śledzić te nowości gdyż można wśród nich znaleźć pomysł na oryginalny zawód czy nową drogę zawodową. Oto kilka ciekawych nowych w naszym kraju zawodów.

Zobacz też

Jak się dobrze kłócić w związku

Kłócić się czy nie kłócić się? Kłócić się, oczywiście, że tak. Pod warunkiem jednak, że konstruktywnie, nie niszcząc się wzajemnie, nie atakując bezpodstawnie, nie zbaczając z tematu. Kłótnia to różnica zdań – nie omawiane na bieżąco konflikty narastają i w pewnym momencie stają się niemożliwe do pokonania. A więc kłócić się – ale rozsądnie.

Trybunki konferencyjne dla każdego przedsiębiorcy

Zdarza Ci się organizować lokalne kampanie marketingowe lub różnego rodzaju spotkania, konferencje, czy nawet wystawiać swoich przedstawicieli handlowych na...

Czy warto ozonować mieszkanie? Sprawdź jak wybrać generator ozonu

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dodatkowych i wygodnych funkcji oferuje nam nowoczesna technologia. Równie często bagatelizujemy ją...

Może Cię zainteresuje: