Hobby Jak zrobić chustecznik szydełkiem?

Jak zrobić chustecznik szydełkiem?

-

Co musisz umieć?

Oczka łańcuszka i półsłupki.

Jak rozumieć skróty?

Ł – oczko łańcuszka
P – półsłupek
Ś – oczko ścisłe
RP – słupek reliefowy przedni
RT – słupek reliefowy tylny

– resztki dowolnej włóczki,
– pasujące do nich szydełko.

Jak to zrobić?

Zrób łańcuszek o długości 6 cm.

Okr. 1: P w Ł podstawy, na końcu, w ostatnim oczku zrób 3P, a następnie P po drugiej stronie łańcuszka i 2P na końcu. Okrążenie zamknij oczkiem ścisłym.
Okr. 2: 1Ł, P w każdy P poprzedniego okrążenia, Ś.
Powtarzaj okrążenie 2 przez 4 cm.

Dalszą część chustecznika wykonuj, dziergając półsłupkami tam i z powrotem. Rzędy zaczynaj 1Ł, pomijając pierwszy półsłupek. Po 5 cm wróć do okrążeń. 2 cm wykonaj półsłupkami.

Ostatnią część zrób ściągaczem ze słupków reliefowych (1RP, 1 RT) – ściagacz powinien mieć 2 cm. Schowaj nitki.

Czy znacie łatwiejsze metody na wykonanie chustecznika? Podzielcie się z nami pomysłami!

Katarzyna Wyka

Katarzyna Wyka - blogerka kulinarna, miłośniczka smacznego, szybkiego gotowania. Działa według zasady: jeśli czegoś nie da się przyrządzić w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto to wykonać. Jest również mamą, a zawodowo - naucza języka angielskiego.

 

Odwiedź blog naszego specjalisty:

- Truscaveczka pichci

Nasz specjalista o sobie:

Kiedy ktoś mówi przy mnie "Baby do garów!" kiwam energicznie głową, bo chociaż pochodzę z rodziny, gdzie to mężczyźni gotowali lepiej i więcej, to kuchnia jest moim królestwem. Nie do pomyślenia - ja, uchodząca niegdyś za mózgowca, który z przyziemnością nie ma nic wspólnego, uwielbiam gotować, obserwować, jak zmieniają się składniki użyte do wykonania potrawy, jak mieszają się smaki i zapachy.

Od kilkunastu lat moja kuchnia tętni życiem - i choć wyprowadzając się na swoje umiałam przyrządzić najwyżej spaghetti z proszku, teraz nie tylko nieźle gotuję, ale lubię też czytać książki kucharskie nie tylko szukając w nich przepisów, ale i inspiracji, pomysłów na połączenia składników, mniej lub bardziej typowe. Już ładnych parę lat prowadzę bloga z przepisami. Zaczął się od prośby koleżanki, żebym dała jej przepis na obiad - ale przepis dla zupełnego żółtodzioba. Pomyślałam, że to dobry pomysł - przepisy na potrawy proste, smaczne i niewymagające zbyt wiele czasu i niezwykłych kulinarnych talentów. Pewna moja przyjaciółka powiedziała "Jeśli jakiegoś dania nie da się przygotować w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto je robić."

Dlatego moje przepisy, w większości wymyślane samodzielnie, opierają się na niewielu składnikach i szybkim ich przyrządzeniu. Dzięki temu każdy, kto z tych receptur skorzysta, może poczuć się mistrzem patelni, czego sobie i czytelnikom życzę.

Fot.: Hanna Matejczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych – definicja, jak działa?

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych jest organem funduszu inwestycyjnego. TFI tworzy fundusz inwestycyjny, zarządza nim i reprezentuje przed podmiotami zewnętrznymi. Jednak fundusz nie jest zależny od TFI, które nim kieruje. Każdy fundusz ma odrębną osobowość prawną i swój własny majątek. W przypadku upadłości TFI majątek funduszu nie zostaje częścią masy upadłościowej, ma to zapewnić bezpieczeństwo środkom inwestorów.

Fundacja Nauki Polskiej – co to jest, czym się zajmuje?

Dzięki Fundacji na rzecz Nauki Polskiej wielu przedstawicieli środowiska naukowego w Polsce ma możliwość zdobycia finansowych środków na prowadzenie badań. Oprócz tego organizacja ta przyznaje nagrody oraz stypendia. Jest również wydawcą publikacji naukowych oraz aktywnym uczestnikiem współpracy międzynarodowej.

Zobacz też

Szkoły filmowe w Polsce – którą wybrać?

Różnego rodzaju placówek, gdzie można zdobyć wiedzę z zakresu problematyki telewizyjno-filmowej jest w Polsce dosyć dużo. Poniżej wymieniłam te, które cieszą się wypracowaną przez lata praktyki renomą oraz zainteresowaniem ze strony potencjalnych żaków. Są to:

Jak znaleźć dobrą firmę rekrutacyjną w Krakowie?

Już nie tyle z roku na rok, co z miesiąca na miesiąc rośnie popyt na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Pandemia...

Kto może prowadzić szkolenia BHP?

Prowadząc firmę, jednym z obowiązków przedsiębiorcy, który dodatkowo zatrudnia pracowników, jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu BHP. Kto może się...

Może Cię zainteresuje: