Hobby Jak zrobić chustecznik szydełkiem?

Jak zrobić chustecznik szydełkiem?

-

Co musisz umieć?

Oczka łańcuszka i półsłupki.

Jak rozumieć skróty?

Ł – oczko łańcuszka
P – półsłupek
Ś – oczko ścisłe
RP – słupek reliefowy przedni
RT – słupek reliefowy tylny

– resztki dowolnej włóczki,
– pasujące do nich szydełko.

Jak to zrobić?

Zrób łańcuszek o długości 6 cm.

Okr. 1: P w Ł podstawy, na końcu, w ostatnim oczku zrób 3P, a następnie P po drugiej stronie łańcuszka i 2P na końcu. Okrążenie zamknij oczkiem ścisłym.
Okr. 2: 1Ł, P w każdy P poprzedniego okrążenia, Ś.
Powtarzaj okrążenie 2 przez 4 cm.

Dalszą część chustecznika wykonuj, dziergając półsłupkami tam i z powrotem. Rzędy zaczynaj 1Ł, pomijając pierwszy półsłupek. Po 5 cm wróć do okrążeń. 2 cm wykonaj półsłupkami.

Ostatnią część zrób ściągaczem ze słupków reliefowych (1RP, 1 RT) – ściagacz powinien mieć 2 cm. Schowaj nitki.

Czy znacie łatwiejsze metody na wykonanie chustecznika? Podzielcie się z nami pomysłami!

Katarzyna Wyka

Katarzyna Wyka - blogerka kulinarna, miłośniczka smacznego, szybkiego gotowania. Działa według zasady: jeśli czegoś nie da się przyrządzić w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto to wykonać. Jest również mamą, a zawodowo - naucza języka angielskiego.

 

Odwiedź blog naszego specjalisty:

- Truscaveczka pichci

Nasz specjalista o sobie:

Kiedy ktoś mówi przy mnie "Baby do garów!" kiwam energicznie głową, bo chociaż pochodzę z rodziny, gdzie to mężczyźni gotowali lepiej i więcej, to kuchnia jest moim królestwem. Nie do pomyślenia - ja, uchodząca niegdyś za mózgowca, który z przyziemnością nie ma nic wspólnego, uwielbiam gotować, obserwować, jak zmieniają się składniki użyte do wykonania potrawy, jak mieszają się smaki i zapachy.

Od kilkunastu lat moja kuchnia tętni życiem - i choć wyprowadzając się na swoje umiałam przyrządzić najwyżej spaghetti z proszku, teraz nie tylko nieźle gotuję, ale lubię też czytać książki kucharskie nie tylko szukając w nich przepisów, ale i inspiracji, pomysłów na połączenia składników, mniej lub bardziej typowe. Już ładnych parę lat prowadzę bloga z przepisami. Zaczął się od prośby koleżanki, żebym dała jej przepis na obiad - ale przepis dla zupełnego żółtodzioba. Pomyślałam, że to dobry pomysł - przepisy na potrawy proste, smaczne i niewymagające zbyt wiele czasu i niezwykłych kulinarnych talentów. Pewna moja przyjaciółka powiedziała "Jeśli jakiegoś dania nie da się przygotować w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto je robić."

Dlatego moje przepisy, w większości wymyślane samodzielnie, opierają się na niewielu składnikach i szybkim ich przyrządzeniu. Dzięki temu każdy, kto z tych receptur skorzysta, może poczuć się mistrzem patelni, czego sobie i czytelnikom życzę.

Fot.: Hanna Matejczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Praca w korporacji – wady i zalety

Praca w renomowanej Firmie, dobra posada, wizje premii uznaniowych, pakiety socjalne, terminowe wypłaty i zgrany zespół - wiele osób tak wyobraża sobie pracę w dużych korporacjach. Gdy jednak dojdzie do zatrudnienia, często okazuje się, że nasze wyobrażenia nijak się mają do rzeczywistych warunków pracy…

Nowatorskie metody prowadzenia zajęć – jak z nich korzystać?

Na początek kilka słów dotyczących ogólnych zasad wprowadzania nowatorskich metod pracy. Jeśli nie jesteśmy w nich specjalistami bądź obawiamy się reakcji uczestników zajęć, to lepiej wprowadzić je jako jeden z elementów. Unikniemy wówczas nieprzyjemnych sytuacji i uczucia dyskomfortu słuchaczy.

Zobacz też

Jak zrobić kolczyki wkrętki?

Zrobienie ładnych kolczyków nie wymaga, wbrew pozorom, dużego nakładu pracy ani skomplikowanych akcesoriów. Zazwyczaj wystarczy kilka prostych elementów i parę chwil wolnego czasu, by stać się właścicielem całkiem nowej, oryginalnej biżuterii. Warto o tym pamiętać, gdy koniecznie potrzebny jest jakiś dodatek, a czas nagli.

Trybunki konferencyjne dla każdego przedsiębiorcy

Zdarza Ci się organizować lokalne kampanie marketingowe lub różnego rodzaju spotkania, konferencje, czy nawet wystawiać swoich przedstawicieli handlowych na...

Czy warto ozonować mieszkanie? Sprawdź jak wybrać generator ozonu

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dodatkowych i wygodnych funkcji oferuje nam nowoczesna technologia. Równie często bagatelizujemy ją...

Może Cię zainteresuje: