Hobby Jak zrobić na drutach czapkę dla dziecka?

Jak zrobić na drutach czapkę dla dziecka?

-

– 50g włóczki w przyjemnie „sowim” kolorze (biorąc pod uwagę, ile różnych sów i puchaczy lata po świecie, każdy odcień szarości, brązu czy bieli będzie dobry),
– cienki filc na oczy – biały lub beżowy (musi odcinać się od czapki, jeśli będzie bardzo jasna, wybierz filc w odcieniach żółto-bursztynowych),
– filc żółty lub pomarańczowy na dziób,
– resztki brązowej włóczki lub muliny,
– druty 4,5 mm.

Uwaga!

Jak zamykać oczka na 3 drutach? Złóż druty równolegle i zacznij zamykać oczka, wkłuwając drut roboczy w 2 oczka pochodzące z różnych drutów biernych. Przerób dwa oczka razem i nowe oczko przełóż na dowolny drut bierny. Od tego momentu przerabiaj po trzy oczka: to przełożone i po jednym oczku z obu drutów.

Co musisz umieć?

Nabieranie oczek, praca w okrążeniach, zamykanie oczek na 3 drutach, oczka prawe i lewe.

Jak rozumieć skróty?

P – oczko prawe
L – oczko lewe

Jak to zrobić?

Na druty 4,5 mm nabierz 88 oczek i zamknij robótkę w okrążenie. Przerób 14 rzędów ściągaczem podwójnym (2P, 2L). Dalej przerabiaj ściegiem pończoszniczym, aż czapka będzie miała dostateczną głębokość. Czapka nie wymaga gubienia oczek, dlatego nie uwzględniaj wyrabiania główki w pomiarze głębokości. Zamknij oczka za pomocą 3 drutów.

Z jasnego filcu wytnij dwa spore kółka, zaś z pomarańczowego wąski romb. Naszyj je w odpowiednich miejscach czapki. Na oczach wyhaftuj okrągłe źrenice dowolną techniką. Przyszyj dziób.

Schowaj nitki i pozwól dziecku wcielić się w sówkę.

Czy znacie inny sposób na zrobienie czapki na drutach? Podzielcie się nim z nami!

Katarzyna Wyka

Katarzyna Wyka - blogerka kulinarna, miłośniczka smacznego, szybkiego gotowania. Działa według zasady: jeśli czegoś nie da się przyrządzić w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto to wykonać. Jest również mamą, a zawodowo - naucza języka angielskiego.

 

Odwiedź blog naszego specjalisty:

- Truscaveczka pichci

Nasz specjalista o sobie:

Kiedy ktoś mówi przy mnie "Baby do garów!" kiwam energicznie głową, bo chociaż pochodzę z rodziny, gdzie to mężczyźni gotowali lepiej i więcej, to kuchnia jest moim królestwem. Nie do pomyślenia - ja, uchodząca niegdyś za mózgowca, który z przyziemnością nie ma nic wspólnego, uwielbiam gotować, obserwować, jak zmieniają się składniki użyte do wykonania potrawy, jak mieszają się smaki i zapachy.

Od kilkunastu lat moja kuchnia tętni życiem - i choć wyprowadzając się na swoje umiałam przyrządzić najwyżej spaghetti z proszku, teraz nie tylko nieźle gotuję, ale lubię też czytać książki kucharskie nie tylko szukając w nich przepisów, ale i inspiracji, pomysłów na połączenia składników, mniej lub bardziej typowe. Już ładnych parę lat prowadzę bloga z przepisami. Zaczął się od prośby koleżanki, żebym dała jej przepis na obiad - ale przepis dla zupełnego żółtodzioba. Pomyślałam, że to dobry pomysł - przepisy na potrawy proste, smaczne i niewymagające zbyt wiele czasu i niezwykłych kulinarnych talentów. Pewna moja przyjaciółka powiedziała "Jeśli jakiegoś dania nie da się przygotować w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto je robić."

Dlatego moje przepisy, w większości wymyślane samodzielnie, opierają się na niewielu składnikach i szybkim ich przyrządzeniu. Dzięki temu każdy, kto z tych receptur skorzysta, może poczuć się mistrzem patelni, czego sobie i czytelnikom życzę.

Fot.: Hanna Matejczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie dania przygotować na Wielkanoc?

W wielkanocny poranek spożywamy tradycyjnie święconkę. To wyjątkowe śniadanie obfituje w produkty, które poprzedniego dnia zanieśliśmy do kościoła, aby zostały poświęcone. W koszyku znalazły się z pewnością zdobione i barwione jajka – symbol życia, pajda chleba, który jest oznaką dobrobytu oraz przypomina zstępującego Chrystusa. Baranek to symbol Jezusa Zmartwychwstałego i łagodności. Wędliny to znak bogactwa, a sól chroni przed zepsuciem.

Jak długo przechowywać rachunki?

Przechowywanie rachunków nie należy w żaden sposób do obowiązków konsumenta dokonującego różnych zakupów i zamawiającego usługi. Obowiązek taki nie został bowiem nałożony w żaden sposób na konsumentów i nie jest wyrażony w przepisach prawa. Nie dotyczy to rzecz jasna obowiązku przechowania dokumentacji podatkowej – którą podatnik jest zobowiązany przechowywać przez okres 5 lat od końca roku, w którym miał zapłacić zobowiązanie podatkowe. Jak to wygląda w innych przypadkach?

Zobacz też

Refleksologia – informacje

Refleksologia stanowi starożytną sztukę uciskania punktów znajdujących się na naszych stopach i dłoniach wywodzącą się z Chin, a być może nawet z Indii, będąc potomkiem terapii Marma – stymulowania punktów na naszym ciele za pomocą ucisku.

Trybunki konferencyjne dla każdego przedsiębiorcy

Zdarza Ci się organizować lokalne kampanie marketingowe lub różnego rodzaju spotkania, konferencje, czy nawet wystawiać swoich przedstawicieli handlowych na...

Czy warto ozonować mieszkanie? Sprawdź jak wybrać generator ozonu

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dodatkowych i wygodnych funkcji oferuje nam nowoczesna technologia. Równie często bagatelizujemy ją...

Może Cię zainteresuje: