RSS
Dokument RSS często nazywany jest kanałem i zazwyczaj zawiera tytuł wiadomości, datę zaprezentowania treści oraz krótkie streszczenie.

RSS można subskrybować przy użyciu przeglądarki internetowej, odpowiedniej strony internetowej czy nawet niektórych programów pocztowych.

RSS

Najprościej jest dodać, klikając na znaczek RSS znajdujący się na końcu paska służącego do wpisania adresu strony w przeglądarce.

Największą zaletą RSS-ów jest możliwość przeglądania wielu źródeł informacji bez konieczności wchodzenia do każdej strony osobno. Można szybko przejrzeć nagłówki i zdecydować, którym z nich warto poświęcić więcej uwagi.

Korzystacie z czytników RSS? Czy uważacie tę opcję za przydatną?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPieczywo – jak podawać?
Następny artykułJak importować kontakty GG?

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here