kontakty ggPo kliknięciu na opcję „Eksportuj kontakty do pliku” pojawi się okno eksploratora Windows, gdzie należy określić miejsce, w którym chcemy plik zapisać.

Dzięki temu, plik można przenieść na przykład na inny komputer czy bezpiecznie przeinstalować system bez obawy o utratę kontaktów do znajomych. Plik można również zaimportować do innych komunikatorów korzystających z protokołu Gadu-gadu na przykład AQQ, Miranda-IM, Tlen i tym podobne.

Aby eksportować kontakty do Gadu-Gadu, po uruchomieniu programu należy kliknąć na element „kontakty” w menu głównym i następnie „Importuj kontakty z pliku”. Pojawi się okno eksploratora Windows, gdzie należy określić miejsce w którym plik z kontaktami Gadu-Gadu został przez nas zapisany.

Nowe Gadu-Gadu automatycznie zapisuje kontakty na serwerze dzięki czemu nie ma konieczności każdorazowego eksportowania kontaktów.

Korzystacie jeszcze z jakichś innych komunikatorów? Których?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to jest czytnik RSS?
Następny artykułWyszukiwanie w google – sztuczki

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

1 KOMENTARZ

  1. Nie działa 🙁

    „kliknąć na zakładkę „kontakty” na stronie Gadu-Gadu i następnie opcje „Eksportuj kontakty do pliku” – nie ma czegoś takiego na stronie gg.pl a gadu-gadu.pl odsyła do pierwszej. Na web gadu gadu też nie ma czegoś takiego a w FAQ podają, że „nie ma potrzeby eksportować danych do pliku”, a ja tymczasem taką potrzebę mam (wczytanie kontaktów gg do pidgina, bo nie ściąga z serwera” i można to zrobić tylko poprzez zaimportowaną listę. Kogoś zdrowo pochrzaniło, że zlikwidował tą opcję 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here