Internet Jak sprawdzić czy strona internetowa jest bezpieczna?

Jak sprawdzić czy strona internetowa jest bezpieczna?

-

Najlepszym i całkowicie darmowym rozwiązaniem jest pobranie wtyczki o nazwie WOT, która obsługuje takie przeglądarki jak Internet Explorer, Operę, Firefox, Safari czy Chrome. Wtyczka dostępna jest pod adresem http://www.mywot.com/. Po jej instalacji przed wejściem pod wybrany link (również z poziomu wyszukiwarki) pojawia się ranking (sporządzany na podstawie opinii innych użytkowników) odnośnie bezpieczeństwa danej strony. Również my mamy możliwość oceniania bezpieczeństwa strony, co jest zapisywane w bazie dla pozostałych użytkowników. Wtyczka bardzo dobrze sprawuje się także w przypadku odbierania poczty w gmailu bądź yahoo.

Warto także pamiętać, że niektóre programy antywirusowe również posiadają opcję śledzenia stron lub linków z poziomu wyszukiwarki – np. AVG (wersja testowa dostępna pod adresem http://www.avg.pl/). Wystarczy po instalacji wejść np. na google i zobaczyć z prawej stronie przy danym linku odpowiednie znaczniki (zielony – bezpieczna strona, żółty – istnieje ryzyko zagrożenia, czerwony – prawdopodobnie na stronie znajdują się wirusy).

Czy sprawdzacie bezpieczeństwo stron surfując po internecie? Czekamy na Wasze komentarze!

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak uzyskać zwolnienie z abonamentu RTV?

Zwolnienie z płacenia abonamentu RTV dotyczy przepisów obowiązujących Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, która ustala kwoty opłat abonamentowych za posiadanie odbiorników radiowych i telewizyjnych – zarówno dla firm, jak i gospodarstw domowych.

Jak założyć akwarium?

Aby cieszyć się pięknym domowym akwarium musimy wcześniej przemyśleć wiele kwestii, np. jakie rybki będziemy hodować i w jakiej ilości, gdzie ustawimy akwarium – od tego bowiem zależy rodzaj przygotowań.

Zobacz też

Małżeństwa mieszane – czy warto?

Kiedy się zakochujemy, narodowość naszego wybranka czy wybranki nie ma dla nas większego znaczenia. Jednak decyzja o ślubie jest już czymś poważniejszym. Przy tej okazji musimy się bowiem zastanowić, jak będzie wyglądało nasze wspólne życie. Czy zatem decydować się na małżeństwo mieszane?

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: