Najlepszym i całkowicie darmowym rozwiązaniem jest pobranie wtyczki o nazwie WOT, która obsługuje takie przeglądarki jak Internet Explorer, Operę, Firefox, Safari czy Chrome. Wtyczka dostępna jest pod adresem http://www.mywot.com/. Po jej instalacji przed wejściem pod wybrany link (również z poziomu wyszukiwarki) pojawia się ranking (sporządzany na podstawie opinii innych użytkowników) odnośnie bezpieczeństwa danej strony. Również my mamy możliwość oceniania bezpieczeństwa strony, co jest zapisywane w bazie dla pozostałych użytkowników. Wtyczka bardzo dobrze sprawuje się także w przypadku odbierania poczty w gmailu bądź yahoo.

Warto także pamiętać, że niektóre programy antywirusowe również posiadają opcję śledzenia stron lub linków z poziomu wyszukiwarki – np. AVG (wersja testowa dostępna pod adresem http://www.avg.pl/). Wystarczy po instalacji wejść np. na google i zobaczyć z prawej stronie przy danym linku odpowiednie znaczniki (zielony – bezpieczna strona, żółty – istnieje ryzyko zagrożenia, czerwony – prawdopodobnie na stronie znajdują się wirusy).

Czy sprawdzacie bezpieczeństwo stron surfując po internecie? Czekamy na Wasze komentarze!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZmiana przeznaczenia gruntu – przepisy, kto wydaje decyzję?
Następny artykułJak przeskalować zdjęcie w IrfanView i Light Image Resizer?

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here