Programy Jak przeskalować zdjęcie w IrfanView i Light Image Resizer?

Jak przeskalować zdjęcie w IrfanView i Light Image Resizer?

-

IrfanView – jeden z najbardziej popularnych i darmowych programów do przeglądania zdjęć, który ponadto posiada błyskawiczną opcję skalowania zdjęć do dowolnych rozmiarów. Aby przeskalować jedno zdjęcie wchodzimy kolejno do zakładki Image – > Resize/Resample lub wciskamy kombinację klawiszy CTRL + R. W oknach Width i Heigh (Szerokość i Wysokość) możemy wpisać pomniejszone wartości liczbowe. Jest tu możliwość także powiększania zdjęć, jednak wpływa to znacząco na pogorszenie jakości. Jeśli chcemy zachować odpowiednie proporcje zdjęcia (np. bez efektu rozciągnięcia) to zaznaczamy Preserve Aspect Ratio. Teraz wystarczy już tylko kliknąć OK i zapisać zdjęcie (najlepiej pod inną nazwą jeśli chcemy zachować również oryginał). Program dostępny jest pod adresem http://www.irfanview.pl/irfanview/pobierz.

Light Image Resizer – program stworzony z myślą o skalowaniu zdjęć. Jego niewątpliwą zaletą jest prostota obsługi. Wystarczy wybrać z dowolnego folderu zdjęcie lub kilka zdjęć, kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Light Image Resizer (program musi być wcześniej zainstalowany). Po chwili wszystkie zaznaczone zdjęcia pojawią się w oknie programu, zaś naszym jedynym zadaniem w tym momencie jest wybranie odpowiedniej rozdzielczości, format zapisu, jakość, nadpisanie oryginalnych zdjęć bądź stworzenie nowych oraz podanie miejsca docelowego zapisu nowego zdjęcia. Program dostępny jest pod adresem http://www.programosy.pl/program,image-resizer.html.

Czy często skalujecie zdjęcia? Co sprawia Wam najwięcej problemów? Podzielcie się opiniami.

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Relacje ojca z synem

Chłopiec potrzebuje w rozwoju męskiego wzorca. Mamie przypisuje się rolę w obrębie czułej miłości, bliskości i wrażliwości, tacie – odważnego zdobywania świata. W relacji ojciec-syn tata jest wzorem przyszłego życia. Ważna jest już sama autentyczna obecność taty w rodzinie. Często niestety panowie skupiają się tylko na pracy zawodowej, poświęcając czas dzieciom w weekendy (a bywa, że też nie).

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Kiedy klient przestaje sobie radzić z posiadanymi kredytami, bo ma ich kilka, albo kilkanaście, bardzo często różne instytucje finansowe podsuwają mu kredyt konsolidacyjny. W swoim założeniu bardzo korzystny - zamienia wszystkie posiadane kredyty na jeden z niższą ratą. Zasada bardzo szlachetna, ale przyjrzyjmy się dokładnie sytuacjom, kiedy taka operacja jest na prawdę korzystna finansowo.

Zobacz też

Przepis na krem do twarzy robiony w domu

Krem stosowany do skóry twarzy jest jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym, kosmetykiem, który powinien być stosowany dwa razy dziennie. Dawniej stosowany był tylko przez kobiety, patrząc jednak na półki sklepowe, widzimy, że trend ten uległ zmianie. Liczba kremów dla mężczyzn nieustannie rośnie, może to świadczyć o dużym zainteresowaniu konsumentów i zapotrzebowaniu na ten produkt.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: