Internet Jak udostępniać zdjęcia w sieci?

Jak udostępniać zdjęcia w sieci?

-

Dzielić się zdjęciami można w Internecie na wiele sposobów i wszystko tak naprawdę zależy od tego dla jakiej grupy osób lub w jakim celu chcemy je przesłać. Większość serwisów społecznościowych posiada obecnie możliwość wrzucania zdjęć w zakładkach galerie. Najpopularniejsze obecnie to:

http://www.nk.pl – serwis społecznościowy
http://facebook.com – największy zagraniczny serwis społecznościowy, którego baza użytkowników z dnia na dzień dogania nk.pl w naszym kraju.
http://twitpic.com – strona bezpośrednio powiązana z największym mikroblogiem na świecie http://www.twitter.com

W przypadku dwóch pierwszych możemy ponadto ustalić ograniczenia odwiedzających przechodząc do zakładek Ustawienia Prywatności. Możemy tam wybrac kto może przeglądać nasze zdjęcia (np. tylko nasi znajomi, wybrane osoby lub każdy).

Jeżeli z kolei zależy nam na wysłaniu zdjęcia do jednej osoby to najlepiej skorzystać z jednej ze stron zajmującej się hostingiem zdjęć. Na stronie głównej takiego serwera znajduje się okienko z przyciskiem Przeglądaj/Browse. Wystarczy kliknąć na niego, wybrać zdjęcia z dysku naszego komputera i kliknąć w wyślij. Po chwili powinniśmy dostać linka zwrotnego z adresem, pod którym zostało umieszczone zdjęcie. W ten sposób błyskawicznie możemy przesyłać różnego rodzaju zdjęcia czy skany. Najpopularniejsze serwery tego typu to:

http://www.imageshack.us/ – największa tego typu stronka zagraniczna
http://www.fotosik.pl/ – polska stronka, nie wymaga rejestracji, choć dzięki niej można skorzystać z dodatkowych funkcji (np. zmiana wrzuconego zdjęcia, brak skalowania zdjęcia do mniejszej rozdzielczości itp)
http://www.fototube.pl/ – kolejna ciekawa alternatywa wśród polskich stron tego typu

Ciekawą propozycję dla osób chcących dzielić się swoimi galeriami zdjęciowymi ma także Google ze swoją aplikacją Picasa Web. Wystarczy posiadać skrzynkę pocztową w Gmail.com, zalogować się, a następnie przejść na adres https://picasaweb.google.com/. Można tutaj dowolnie zarządzać swoimi galeriami, dodawać zdjęcia i dzielić się nimi z innymi użytkownikami.

Z jakich portali Wy korzystacie aby udostępnić swoje zdjęcia?

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?

Czy powinniśmy uświadamiać dzieci, czy może lepiej uniknąć żenującej sytuacji i optymistycznie założyć, że będzie lepiej, jeśli dzieci dowiedzą się o intymnej sferze swojego życia z innych, powszechnie dostępnych źródeł?

Jak zachować się wobec żebraka?

Napotkanie na drodze osoby proszącej o pomoc nie należy do najbardziej komfortowych sytuacji. Jak należy zachowywać się w stosunku do żebraka?

Zobacz też

Zawieranie umów z „samym sobą” w spółce

Spółka jawna należy do spółek osobowych. Nie ma ona osobowości prawnej, jak spółka kapitałowa, lecz mimo to może zawierać umowy we własnym imieniu (imieniu spółki) a także może wytaczać powództwa i sama zostać pozwana. Spółka jawna posiada swój majątek, który stanowią wkłady wniesione przez wspólników - lecz za wszelkie jej zobowiązania wspólnicy odpowiadają także własnym, odrębnym majątkiem.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: