Dzielić się zdjęciami można w Internecie na wiele sposobów i wszystko tak naprawdę zależy od tego dla jakiej grupy osób lub w jakim celu chcemy je przesłać. Większość serwisów społecznościowych posiada obecnie możliwość wrzucania zdjęć w zakładkach galerie. Najpopularniejsze obecnie to:

http://www.nk.pl – serwis społecznościowy
http://facebook.com – największy zagraniczny serwis społecznościowy, którego baza użytkowników z dnia na dzień dogania nk.pl w naszym kraju.
http://twitpic.com – strona bezpośrednio powiązana z największym mikroblogiem na świecie http://www.twitter.com

W przypadku dwóch pierwszych możemy ponadto ustalić ograniczenia odwiedzających przechodząc do zakładek Ustawienia Prywatności. Możemy tam wybrac kto może przeglądać nasze zdjęcia (np. tylko nasi znajomi, wybrane osoby lub każdy).

Jeżeli z kolei zależy nam na wysłaniu zdjęcia do jednej osoby to najlepiej skorzystać z jednej ze stron zajmującej się hostingiem zdjęć. Na stronie głównej takiego serwera znajduje się okienko z przyciskiem Przeglądaj/Browse. Wystarczy kliknąć na niego, wybrać zdjęcia z dysku naszego komputera i kliknąć w wyślij. Po chwili powinniśmy dostać linka zwrotnego z adresem, pod którym zostało umieszczone zdjęcie. W ten sposób błyskawicznie możemy przesyłać różnego rodzaju zdjęcia czy skany. Najpopularniejsze serwery tego typu to:

http://www.imageshack.us/ – największa tego typu stronka zagraniczna
http://www.fotosik.pl/ – polska stronka, nie wymaga rejestracji, choć dzięki niej można skorzystać z dodatkowych funkcji (np. zmiana wrzuconego zdjęcia, brak skalowania zdjęcia do mniejszej rozdzielczości itp)
http://www.fototube.pl/ – kolejna ciekawa alternatywa wśród polskich stron tego typu

Ciekawą propozycję dla osób chcących dzielić się swoimi galeriami zdjęciowymi ma także Google ze swoją aplikacją Picasa Web. Wystarczy posiadać skrzynkę pocztową w Gmail.com, zalogować się, a następnie przejść na adres https://picasaweb.google.com/. Można tutaj dowolnie zarządzać swoimi galeriami, dodawać zdjęcia i dzielić się nimi z innymi użytkownikami.

Z jakich portali Wy korzystacie aby udostępnić swoje zdjęcia?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDobre darmowe programy do nagrywania płyt
Następny artykułJak dodawać filmy i muzykę na patrz.pl?

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here