CDBurner XP – intuicyjna nawigacja programu (przypominająca Nero) sprawia, że jest szczególnie popularny wśród początkujących użytkowników. Do pobrania pod adresem http://cdburnerxp.se/download.

Final Burner Free – jego niewątpliwym atutem jest obsługa niemal każdego rodzaju nośnika (łącznie z HD-DVD i Blu-Ray). Posiada także funkcję importu na płytę Audio CD plików audio (m.in. mp3, wav). Można go pobrać pod adresem http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-CDDVDBD-Nagrywanie_plyt-FinalBurner_PRO/12904.

ImgBurn – program służący przede wszystkim do nagrywania na płytę CD i DVD obrazów w formacie ISO. Obsługuje również takie pliki jak BIN, MDS, CDR, CDI, IMG. Dostępny pod adresem http://www.imgburn.com/index.php?act=download.

Amok CD DVD Burning – kolejna ciekawa alternatywa, zbliżona nieco pod względem funkcjonalności do programu CDBurner XP. Umożliwia nagrywanie niemal każdego rodzaju płyt z wyjątkiem Blu-Ray. Do pobrania pod adresem http://www.amok.am/en/freeware/amok_cd-dvd_burning/.

StarBurn – bardzo rozbudowany program pozwalający na wypalanie płyt Audio i Video praktycznie w każdym formacie. Umożliwia również m.in tworzenie obrazów ISO/MDS/BIN/IMG, wgrywanie na dysk ścieżek Audio czy dzieli film DVD na kilka części. Dostępny pod adresem http://www.rocketdivision.com/download_starburn.html.

Z którego programu korzystacie najczęściej i dlaczego? Czekamy na Wasze opinie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie płyty do nagrywania filmów, muzyki i zdjęć? Najlepsze płyty CD/DVD
Następny artykułJak udostępniać zdjęcia w sieci?

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here