Każdy nasz ruch w sieci jest skrupulatnie zapisywany w historii przeglądania, dzięki czemu przeglądarka może np. zasugerować adres danej witryny już po wpisaniu kilku liter z jej adresu, bazując oczywiście na poprzednich odwiedzinach. Historia przeglądania pozwala także na nadzorowanie odwiedzanych witryn i może stanowić skuteczną kontrolę rodzicielską.

Internet Explorer

Uruchom przeglądarkę. Wejdź w Narzędzia, a następnie Opcje internetowe. W zakładce „Ogólne”, mniej więcej na środku okna znajdziesz pole Historia przeglądania.

Historia przeglądania Internet Explorer

Kliknij na „Usuń”, a wówczas pojawi Ci się okno z tymczasowymi plikami, które można usunąć, wśród których znajdzie się również Historia. Odznacz pozostałe elementy (jeśli nie chcesz ich usunąć) i kliknij na „Usuń”.

usuwanie historii przeglądania, Internet Explorer

Historia odwiedzanych przez Ciebie witryn zniknie z Twojego komputera.

Firefox

Uruchom przeglądarkę. Wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+Shift+Del, a wówczas pojawi Ci się poniższe okno.

Historia przeglądania Mozilla Firefox

Wybierz elementy, które chcesz usunąć. Jeśli jest to sama historia, to tylko ją pozostaw zaznaczoną, a następnie kliknij „Wyczyść teraz”

Opera

Uruchom przeglądarkę. Wybierz Menu, a następnie Ustawienia i „Wyczyść historię przeglądania…”. W oknie, które powinno się pojawić, kliknij na „Szczegóły” i z listy odznacz wszystkie elementy (jeśli nie chcesz ich usunąć) poza „Historią odwiedzanych stron”, a następnie kliknij na „Usuń”.

Historia przeglądania Opera

Chrome

Uruchom przeglądarkę. Wejdź w Ustawienia Google Chrome poprzez kliknięcie ikonki klucza (znajdującego się po prawej stronie od paska wpisywania adresu), a następnie wybierz „Opcje” i zakładkę „Dla zaawansowanych”. Następnie kliknij na „Wyczyść dane przeglądarki”.

Historia przeglądania Chrome

Powinna pojawić Ci się lista elementów do usunięcia, z których odznacz wszystkie poza Historią przeglądania (jeśli nie chcesz ich usunąć). Wybierz z opcji „Wyczyść dane za: – Wszystko” i kliknij „Wyczyść dane przeglądarki”.

Usuwanie historii przeglądania Chrome

Kto jeszcze korzysta z Twojego komputera? Czy masz osobny profil użytkownika?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRoladki z kurczaka z dressingiem z pieczonej papryki – przepis
Następny artykułSałatka z kurczaka z curry – przepis

Janusz Suwaj - z wykształcenia filolog angielski, z zamiłowania pasjonat konsol i starych gier. Współtwórca serwisu emulatory.info. Współpracował z wydawnictwem CD-Action. Jak przystało na nauczyciela w sposób przejrzysty i zrozumiały przeprowadza naszych użytkowników przez zawiły świat nowoczesnych technologii.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moje zainteresowania związane z komputerami i Internetem są bardzo rozległe i obejmują nie tylko sprzęt czy programy, ale również gry, zwłaszcza te starsze. Posiadam także sporą wiedzę o konsolach, zarówno tych stacjonarnych, jak i przenośnych, ponieważ od lat są moją pasją. Przez kilka lat współtworzyłem jeden z największych serwisów o starych grach na konsole i komputery, gdzie wielokrotnie udzielałem porad na forum zrzeszającym kilka tysięcy użytkowników. Potem aktywnie działałem na portalach związanych z emulacją i retro grami. Z czasem moja pasja objęła również komputery (przede wszystkim programy) oraz sieć i tak to trwa do dziś.

W wolnych chwilach przeglądam Internet w poszukiwaniu ciekawych wiadomości z Polski i ze świata, a także uprawiam sport. Dalej zdarza mi się pisywać wieczorami różne poradniki czy recenzje gier, z których część można znaleźć w różnych serwisach w Internecie, a część czeka na swój czas na dysku mojego komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here