Uprawianie networkingu stanowi sposób wpisania się w określoną grupę społeczną, której przedstawiciele mają podobne zainteresowania i dzielą pasję przebywania w sieci. Networking jest zjawiskiem coraz bardziej popularnym i rozwija się nadal.

Można mówić o networkingu jako o posiadającym charakter lokalny lub nawet międzynarodowy. Internet stanowi zjawisko przekraczające granice państw i kontynentów.

Komputer stanowi miejsce, gdzie wszystkie przewody i kable się spotykają. Jeśli przewody te oraz miejsca połączeń bezprzewodowych nie połączą się w jakimś miejscu, networking nie może zaistnieć. Zjawisko internetu bezprzewodowego lub posiadanie w domu więcej niż jednego komputera podłączonego do sieci jest zjawiskiem networkingu, ponieważ, aby zostać podłączonym do Internetu poprzez wspomniane komputery, muszą one posiadać jedno miejsce wspólnego połączenia, którym jest router. To zjawisko stanowi lokalny networking.

Networking może też mieć charakter społeczny. Kiedyś ludzie tworzyli grupy społeczne i towarzystwa, których członkowie widywali się na specjalnych spotkaniach i zjazdach, aby dyskutować, spędzić czas wśród grupy podobnie myślących ludzi, określali siebie nieraz w związku z przynależnością do danej grupy ludzi.

Dzisiaj, poprzez Internet, socjalizowanie się nabrało zupełnie innego wymiaru. Można przynależeć do danej grupy ludzi lub utożsamiać się z wszelkiego rodzaju środowiskami poprzez Internet, nie wychodząc z domu, nie odrywając się od klawiatury. W ramach networkingu można wymieniać swoje poglądy, komentować zjawiska, działać w sieci, nie przemieszczając się. W ten sposób możemy znaleźć grupie ludzi, którzy mają podobne podejście do wielu różnych spraw, z którymi możemy się w pewien sposób utożsamiać.

Networking ingeruje w nasze życie coraz częściej i na wielu różnych płaszczyznach. Popularne jest randkowanie w sieci, zawieranie prywatnych znajomości, które mogą, ale nie muszą wyjść poza networking.

Za pomocą networkingu możemy wyjść do ludzi prezentując siebie poprzez prowadzenie internetowego bloga. Nasze, nieraz prywatne sprawy, zostają rozpowszechnione i mogą być odebrane i odczytane przez mieszkańców najróżniejszych części świata. Nie tylko poprzez bloga, ale też za pomocą innych pomysłów, programów, portali możemy stać się częścią networkingu.

Networking stanowi zjawisku o masowym zasięgu. Niemal każdy w taki czy inny sposób ma do czynienia z networkingiem, przynosi on wiele korzyści, choć również i zagrożeń.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here