Duża ilość kurzu utrudnia przebieg powietrza w komputerze, więc komputer działa głośniej (wentylatory szybciej się obracają) i szybciej się nagrzewa.

Czyszczenie wnętrza komputera można rozpocząć od odkurzenia odkurzaczem oraz wydmuchania brudu sprzężonym powietrzem. Obudowę z zewnątrz należy przeczyścić ściereczką. Można użyć detergentu.

Brudna mysz zazwyczaj częściej się zacina i jest mało precyzyjna. Jeżeli mamy mysz na podczerwień, wystarczy przeczyścić ją ściereczką. A jeżeli posiadamy model myszki kulkowej, kulkę należy wyciągnąć i dokładnie ją wyczyścić. Wnętrze myszki można potraktować wacikami do uszu.

Do czyszczenia klawiatury można użyć sprzężonego powietrza i spróbować nim wydmuchać brud spomiędzy klawiszy. Jeżeli klawisze są bardzo brudne można je wyciągnąć (wychodzą po podważeniu) i usunąć brud z miejsc, które odsłoniły. Przed zdjęciem klawiszy warto wykonać fotografie klawiatury, by nie zapomnieć jej układu. Same klawisze można włożyć do miski z wodą, namoczyć a następnie każdy klawisz wytrzeć ściereczką. Przed ponownym zmontowaniem klawiszy, należy upewnić się, że są one dobrze wysuszone.

Podczas czyszczenia komputera nie wolno zapomnieć o kablach. Wszystkie powinny być przetarte – oczywiście po odcięciu źródła zasilania.

Podczas czyszczenia należy ze względów bezpieczeństwa odłączyć komputer od prądu, zwłaszcza jeżeli czyścimy wnętrze komputera. Informacje o tym, jak czyścić monitor znajdziesz tutaj.

Przy czyszczeniu wnętrza komputera należy również pamiętać o gwarancji. Ponieważ otwieranie obudowy może spowodować jej utratę.

Jak często czyścicie komputer? Jakich środków używacie?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZapalenie dziąseł – przyczyny, objawy
Następny artykułJak czyścić monitor LCD?

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here