Komputer Jak podłączyć mikrofon do komputera?

Jak podłączyć mikrofon do komputera?

-

W miejscu, gdzie podpinane są kable do mikrofonu, każde gniazdko oznaczone jest danym kolorem. Jeżeli wtyczka do mikrofonu również wyposażona jest w oznaczenie kolorem, należy podłączać w taki sposób, by kolory były takie same, czyli np. czerwona końcówka mikrofonu do czerwonego gniazdka, niebieska do niebieskiego. Czasami też nad wejściem znajduje się ikonka przypomnająca mikrofon.

Jeżeli jednak powyższe wskazówki nie zadziałają, należy sprawdzić, czy mikrofon nie jest wyciszony, ponieważ w niektórych systemach złącze mikrofonu jest wyciszane domyślnie.

Aby to zrobić, należy wejść do panelu sterowania i wyszukać pozycję „Sprzęt i dźwięk”.

mikrofon

Następnie kliknąć w „Dźwięk”.

podłączanie mikrofonu

Na liście, która się pojawi, należy odnaleźć „Mikrofon” i kliknąć we „Właściwości”.

Następnie wybieramy ekran „Poziomy” i upewniamy się, czy mikrofon nie jest wyciszony. Jeżeli jest, należy wybrać odpowiedni poziom dźwięku.

Mieliście jakieś problemy z podłączeniem mikrofonu do komputera? Jakie? Podzielcie się nimi.

Anna Liszewska

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zapalenie spojówek u dziecka – objawy

Spojówki pokrywają powieki od wewnątrz, chroniąc gałki oczne przed wyschnięciem, ciałami obcymi i kurzem. Są delikatne, łatwo więc ulegają podrażnieniu. Zapalenie spojówek potrafi być bardzo dokuczliwe.

Jak zaadaptować strych na mieszkanie?

Adaptacja poddasza jest doskonałym pomysłem, bowiem dzięki temu lepiej zagospodarujemy przestrzeń w domu, wykorzystując każdy kąt.

Zobacz też

Jakie oleje do włosów?

W kuchni znaleźć można wiele kosmetyków, które doskonale nadają się do pielęgnacji ciała. Są nimi między innymi oleje spożywcze, które stosuje się do pielęgnacji włosów. Wbrew panującym opiniom produkty te odpowiednio stosowane nie obciążają i nie usztywniają włosów.

3 kardigany, które Ci się przydadzą

Kardigan jest rozpinanym swetrem, który od wielu lat jest jednym z podstawowych elementów damskiej garderoby. Najlepiej zaopatrzyć się w...

Obozy młodzieżowe dla wszystkich fanów piłki nożnej

Bierzesz sobie do serca prośby Twojego syna? A Twoje dziecko od dawna prosi o to, by mogło jechać na...

Może Cię zainteresuje: