Komputer Jak podłączyć mikrofon do komputera?

Jak podłączyć mikrofon do komputera?

-

W miejscu, gdzie podpinane są kable do mikrofonu, każde gniazdko oznaczone jest danym kolorem. Jeżeli wtyczka do mikrofonu również wyposażona jest w oznaczenie kolorem, należy podłączać w taki sposób, by kolory były takie same, czyli np. czerwona końcówka mikrofonu do czerwonego gniazdka, niebieska do niebieskiego. Czasami też nad wejściem znajduje się ikonka przypomnająca mikrofon.

Jeżeli jednak powyższe wskazówki nie zadziałają, należy sprawdzić, czy mikrofon nie jest wyciszony, ponieważ w niektórych systemach złącze mikrofonu jest wyciszane domyślnie.

Aby to zrobić, należy wejść do panelu sterowania i wyszukać pozycję „Sprzęt i dźwięk”.

mikrofon

Następnie kliknąć w „Dźwięk”.

podłączanie mikrofonu

Na liście, która się pojawi, należy odnaleźć „Mikrofon” i kliknąć we „Właściwości”.

Następnie wybieramy ekran „Poziomy” i upewniamy się, czy mikrofon nie jest wyciszony. Jeżeli jest, należy wybrać odpowiedni poziom dźwięku.

Mieliście jakieś problemy z podłączeniem mikrofonu do komputera? Jakie? Podzielcie się nimi.

Anna Liszewska

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak ulepszyć gliniastą glebę?

Podłoże gliniaste, które jest ciężkie, zimne i nieprzepuszczalne, jest niezwykle uciążliwe w uprawie. Jednak, jeżeli zastosujemy odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, liczne gatunki roślin będą na niej dobrze rosły.

Zarobki w Brazylii

Niski poziom bezrobocia (około 5%) i siódme miejsce w rankingu największych gospodarek świata w 2014 roku. Równocześnie około 21% obywateli żyje tu poniżej progu ubóstwa. O jakim kraju mowa? O Brazylii.

Zobacz też

Ciasto Shrek – przepis

W życiu każdej pani domu przychodzi taki dzień, kiedy zaczyna brakować jej pomysłów, na to, co smacznego i słodkiego przygotować swoim najbliższym. Wszystko wydaje się oklepane, znane i zbyt często robione. Właśnie wtedy na horyzoncie pojawiają się cukiernicze nowości i ciekawostki, a wśród nich – przepysznie słodkie ciasto Shrek.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: