Komputer Jaką obudowę do komputera wybrać?

Jaką obudowę do komputera wybrać?

-

Pierwsza kwestia to znalezienie obudowy z dobrym zasilaczem. Jeśli nie mamy zbyt wielkich wymagań, zaś komputer służy nam głównie do prac biurowych, to optymalna będzie obudowa z zasilaczem 400 Wattów [W]. Jeśli wiemy, że do komputera będziemy z czasem podłączać kolejne urządzenia zewnętrzne lub dysk, to warto zainwestować w zasilacz 500 lub 600 W.

Warto znaleźć bardziej przestrzenną obudowę w przypadku, gdy zależy nam na dobrej wentylacji w celu podłączenia dodatkowych wiatraczków. W dłuższej perspektywie wpłynie to korzystnie na dłuższe działanie komputera.

Jeśli chodzi o sam montaż obudowy, znacznie bardziej opłaca się zainwestować w zatrzaskową, bądź zamykaną na kluczyk. Obecnie coraz mniej popularne stają się obudowy przykręcane na śrubki, co jest tym bardziej niewygodne, gdy często wyjmujemy nasz dysk z obudowy (również w tym celu wskazane jest zaopatrzenie się w dodatkową wyciąganą kieszeń na dysk).

Uwaga!

Wszelkie bajery typu świecących diod mogą wyglądać fajnie, ale też wszystko zależy od tego gdzie stoi nasz komputer. Jeśli pracujemy po nocach to z czasem migoczące diody mogą przynieść efekt odwrotny od zamierzonego, a ponadto podbijają nam cenę obudowy, dlatego warto przemyśleć czy wszelkie upiększacze faktycznie będą nam służyć z korzyścią.

Jakimi kryteriami kierujecie się wybierając obudowy? Czekamy na Wasze opinie.

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dobre relacje z byłą żoną – jak to zrobić?

Niestety nie istnieje recepta na udane małżeństwo. Czasami, gdy między małżonkami piętrzą się konflikty i brakuje chęci naprawienia sytuacji, dochodzi do rozwodu. Sytuacja taka dotyka zarówno małżonków, którzy nie posiadają dzieci, jak i takich, którzy założyli już większe rodziny.

Skuteczność antykoncepcji – wskaźnik Pearla

Pomimo licznych zastrzeżeń w stosunku do wskaźnika Pearla, nadal pełni on istotną funkcję we współczesnej wiedzy o płodności. Za pomocą tej metody specjaliści określają, jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy stosowaniu danej metody antykoncepcji.

Zobacz też

Przebieg, fazy porodu – ile trwają, opis

Poród w większości przypadków trwa długo. Niekiedy wydaje się, że mijające godziny upływają szybko, innym razem - że nie widać ich końca. Jednak mimo różnego czasu trwania porodu (naturalnego) możemy wyróżnić jego schematyczne kolejne fazy.

Peruki Lublin – odzyskaj piękne włosy

Fryzura jest nieodłącznym atrybutem wizerunku człowieka. Od wieków ludzie przywiązywali dużą wagę do tego, jak prezentują się ich włosy....

Loteria szczepionkowa. Jak się zapisać? Jakie są szanse na wygraną? Kiedy odbędą się losowania?

Biorąc udział w loterii szczepionkowej masz szansę wygrać od 200 do nawet 1 000 000 złotych. Wystarczy się zarejestrować...

Może Cię zainteresuje: