Pierwsza kwestia to znalezienie obudowy z dobrym zasilaczem. Jeśli nie mamy zbyt wielkich wymagań, zaś komputer służy nam głównie do prac biurowych, to optymalna będzie obudowa z zasilaczem 400 Wattów [W]. Jeśli wiemy, że do komputera będziemy z czasem podłączać kolejne urządzenia zewnętrzne lub dysk, to warto zainwestować w zasilacz 500 lub 600 W.

Warto znaleźć bardziej przestrzenną obudowę w przypadku, gdy zależy nam na dobrej wentylacji w celu podłączenia dodatkowych wiatraczków. W dłuższej perspektywie wpłynie to korzystnie na dłuższe działanie komputera.

Jeśli chodzi o sam montaż obudowy, znacznie bardziej opłaca się zainwestować w zatrzaskową, bądź zamykaną na kluczyk. Obecnie coraz mniej popularne stają się obudowy przykręcane na śrubki, co jest tym bardziej niewygodne, gdy często wyjmujemy nasz dysk z obudowy (również w tym celu wskazane jest zaopatrzenie się w dodatkową wyciąganą kieszeń na dysk).

Uwaga!

Wszelkie bajery typu świecących diod mogą wyglądać fajnie, ale też wszystko zależy od tego gdzie stoi nasz komputer. Jeśli pracujemy po nocach to z czasem migoczące diody mogą przynieść efekt odwrotny od zamierzonego, a ponadto podbijają nam cenę obudowy, dlatego warto przemyśleć czy wszelkie upiększacze faktycznie będą nam służyć z korzyścią.

Jakimi kryteriami kierujecie się wybierając obudowy? Czekamy na Wasze opinie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy warto brać kredyty chwilówki?
Następny artykułKto wpłaca składki na OFE?

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here