Konta bankowe Co wpisać w tytule przelewu?

Co wpisać w tytule przelewu?

-

Przy dokonywaniu przelewu właściciel konta jest proszony o wpisanie następujących danych:

– numeru konta adresata przelewu;

– danych adresata przelewu – może to być imię, nazwisko, adres, nazwa firmy;

– kwoty przelewu;

– nazwę zleceniodawcy;

– tytuł przelewu – przykładowo wynagrodzenie za pracę, stypendium naukowe, zapłata za zużycie gazu w kwietniu itp.

Tytuł przelewu nie ma wpływu na dotarcie pieniędzy na rachunek odbiorcy. Jeżeli dane podane w zleceniu przelewu, takie jak numer konta i kwota są właściwe, odpowiednie fundusze zostaną przesłane we właściwe miejsce niezależnie od tytułu przelewu.

Kiedy tytuł przelewu ma znaczenie?

Jest on istotny przy identyfikacji celu w jakim zostały przesłane pieniądze do adresata. Umożliwia mu przyporządkowanie środków do odpowiedniego dla nich przeznaczenia. Jest to szczególnie ważne przy przelewach robionych w celu uregulowania należności wynikających z umów:

– o dostarczanie usług lub dóbr – np. zapłata za rachunki za gaz, prąd, internet;

– sprzedaży produktów – np. przelew za zakupione dobra (książki, filmy, inne), właściwe opisanie przelewu zagwarantuje szybszą dostawę produktów;

– zwrotu pożyczonych środków – spłata zobowiązań finansowych za produkty zakupione na raty, albo spłata rat kredytu.

Nazwa przelewu jest także istotna z punktu widzenia osób, które chciałby starać się o kredyt. Przelewy oznaczone w tytule jako zapłata za pracę, wypłata z tytułu wynagrodzenia, przychodzące regularnie dają podstawy bankowi do udzielenia kredytu. Jest to forma potwierdzenia zarówno zatrudnienia, jak i wysokości miesięcznych dochodów.

Kolejną sytuacją w której nazwa przelewu ma znaczenie są przelewy dokonywane między firmami, będące formą zapłaty za usługi lub produkty. Ponieważ konta firmowe i wpływające na nie pieniądze muszą zostać oznaczone i ewentualnie opodatkowane, dlatego tak ważne jest odpowiednie ich przyporządkowanie.

Przy zlecaniu przelewów najistotniejszym jest by nie pomylić się w kwocie i numerze konta adresata. Jednak odpowiednio sformułowany tytuł przelewu może pomóc w szybszym przetworzeniu informacji o przelewie przez odbiorcę pieniędzy i tym samym może przyspieszyć rozliczenie zobowiązania i dostawę ewentualne produktu, lub usługi. Jasna i prawidłowa nazwa przelewu od pracodawcy może także pomóc potencjalnemu kredytobiorcy w szybszym uzyskaniu kredytu, na korzystniejszych warunkach.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wychować amstaffa?

Amstaffy mogą być wspaniałymi towarzyszami rodziny, należy jednak w ich wychowaniu i wyborze kierować się pewnymi zasadami. Przede wszystkim ważny jest wybór szczenięcia. Poszukajmy dobrej hodowli, w której będziemy mogli poznać rodziców psa - nie powinni przejawiać oni zachowań agresywnych. Jeśli sprzedający zachwala swe psy jako znakomite psy obronne, powinniśmy szukać innej hodowli.

Akcje fantomowe

Jeden z podstawowych problemów współczesnych korporacji wiąże się z tak zwanym problemem agencji. Ogólnie rzecz biorąc polega on wzroście barier informacyjnych oraz funkcjonalnych pomiędzy właścicielem kapitału i osobą zarządzającą przedsiębiorstwem. Omawiany proces stanowi nieuniknioną konsekwencję wzrostu wielkości podmiotów oraz upowszechnienia formy przedsiębiorstwa kapitałowego.

Zobacz też

Jakie prace w ogrodzie w październiku?

W październiku rośliny przygotowujemy do zimy. Kwitną już ostatnie kwiaty, liście spadają s drzew. Sezon ogrodniczy powoli kończy się.

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Zastosowanie płytek ceramicznych Aparici Carpet

Tytułowy model płytek to bez wątpienia produkt wyjątkowy. To wynik efektownych przetarć stonowanych kolorów i metalizowanych, oryginalnych dodatków. Dzięki...

Może Cię zainteresuje: