Konta bankowe Co wpisać w tytule przelewu?

Co wpisać w tytule przelewu?

-

Przy dokonywaniu przelewu właściciel konta jest proszony o wpisanie następujących danych:

– numeru konta adresata przelewu;

– danych adresata przelewu – może to być imię, nazwisko, adres, nazwa firmy;

– kwoty przelewu;

– nazwę zleceniodawcy;

– tytuł przelewu – przykładowo wynagrodzenie za pracę, stypendium naukowe, zapłata za zużycie gazu w kwietniu itp.

Tytuł przelewu nie ma wpływu na dotarcie pieniędzy na rachunek odbiorcy. Jeżeli dane podane w zleceniu przelewu, takie jak numer konta i kwota są właściwe, odpowiednie fundusze zostaną przesłane we właściwe miejsce niezależnie od tytułu przelewu.

Kiedy tytuł przelewu ma znaczenie?

Jest on istotny przy identyfikacji celu w jakim zostały przesłane pieniądze do adresata. Umożliwia mu przyporządkowanie środków do odpowiedniego dla nich przeznaczenia. Jest to szczególnie ważne przy przelewach robionych w celu uregulowania należności wynikających z umów:

– o dostarczanie usług lub dóbr – np. zapłata za rachunki za gaz, prąd, internet;

– sprzedaży produktów – np. przelew za zakupione dobra (książki, filmy, inne), właściwe opisanie przelewu zagwarantuje szybszą dostawę produktów;

– zwrotu pożyczonych środków – spłata zobowiązań finansowych za produkty zakupione na raty, albo spłata rat kredytu.

Nazwa przelewu jest także istotna z punktu widzenia osób, które chciałby starać się o kredyt. Przelewy oznaczone w tytule jako zapłata za pracę, wypłata z tytułu wynagrodzenia, przychodzące regularnie dają podstawy bankowi do udzielenia kredytu. Jest to forma potwierdzenia zarówno zatrudnienia, jak i wysokości miesięcznych dochodów.

Kolejną sytuacją w której nazwa przelewu ma znaczenie są przelewy dokonywane między firmami, będące formą zapłaty za usługi lub produkty. Ponieważ konta firmowe i wpływające na nie pieniądze muszą zostać oznaczone i ewentualnie opodatkowane, dlatego tak ważne jest odpowiednie ich przyporządkowanie.

Przy zlecaniu przelewów najistotniejszym jest by nie pomylić się w kwocie i numerze konta adresata. Jednak odpowiednio sformułowany tytuł przelewu może pomóc w szybszym przetworzeniu informacji o przelewie przez odbiorcę pieniędzy i tym samym może przyspieszyć rozliczenie zobowiązania i dostawę ewentualne produktu, lub usługi. Jasna i prawidłowa nazwa przelewu od pracodawcy może także pomóc potencjalnemu kredytobiorcy w szybszym uzyskaniu kredytu, na korzystniejszych warunkach.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Rynek pierwotny, wtórny nieruchomości a wysokość kredytu

Przy podejmowaniu wieloletniego zobowiązania, jakim jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego, warto porównać oferty poszczególnych banków, jak i koszt kredytu oferowanych w zależności od rodzaju kupowanej nieruchomości. Inne elementy podrażające kredyt będą występowały przy kredytowaniu zakupu mieszkania na rynku wtórnym, a inne na rynku pierwotnym. Oczywiście niezależnie od typu mieszkania należy porównać oferty banków pod kątem oprocentowania kredytu, wysokości prowizji (m.in. za wycenę nieruchomości, za przyznanie kredytu, za ewentualne wcześniejsze spłacenie kredytu), żądanych przez bank ubezpieczeń (m.in. ubezpieczenie na życie, od utraty pracy, ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie lokalu od zdarzeń losowych ).

Jaki prezent na 50 urodziny?

Twoi rodzice, dziadkowie czy znajomi przekroczyli właśnie 50-tkę, a Ty nie masz pojęcia, co mogłoby im sprawić odrobinę radości? Wszystko zależy od tego czy solenizant ma poczucie humoru, czy woli prezenty praktyczne. Przedstawiamy kilka propozycji przedmiotów, które będą mile widziane wśród pięćdziesięciolatków.

Zobacz też

Co grozi za brak naklejki rejestracyjnej na przedniej szybie?

Umieszczenie nalepki kontrolnej w prawym dolnym rogu przedniej szyby jest obowiązkiem każdego kierowcy. Jej brak jest równoznaczny z wykroczeniem.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: