Konta bankowe Czym różni się karta debetowa od kredytowej?

Czym różni się karta debetowa od kredytowej?

-

Płacąc kartą debetową klient ma dostęp do wszystkich środków zgromadzonych na rachunku, bez względu na źródło ich pochodzenia. Mogą to być więc środki własne, wpłacone wcześniej na rachunek, ale też może to być kredyt w rachunku przyznany przez bank. Karta debetowa kiedyś była nazywana bankomatową, bo taka jest też jej jedna z funkcji.

Ale można jej również używać do transakcji bezgotówkowych. Zazwyczaj jest nieembossowana – czyli napisy na jej powierzchni są płaskie. Powoduje to pewne ograniczenie w formach płatności. Karta kredytowa, która w przeważającej większości jest wydawana w formie embossowanej (wypukłej), oprócz standardowych operacji, takich jak karta debetowa, może służyć do płatności w Internecie. Karta kredytowa związana jest z przyznanym przez bank limitem.

Jego kwota uzależniona jest od zdolności kredytowej posiadacza. Wymaga złożenia stosownych dokumentów, podpisania umowy kredytowej i wiąże się z kosztami typu odsetki czy prowizja za obsługiwany kredyt. Jest droższa obsłudze, ale ma większą funkcjonalność.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wychowanie dzieci w małżeństwach mieszanych

Dzieci z mieszanych małżeństw już na starcie mają wiele udogodnień: znają przynajmniej dwa języki, są bardziej tolerancyjne w stosunku do inności, mają szersze horyzonty myślowe. Jednocześnie życie w rodzinie mieszanej nie zawsze bywa sielanką. Jak wychowywać dzieci w małżeństwie pomiędzy różnymi narodowościami?

Co warto zobaczyć w Lizbonie?

Turystyka w niedocenianej często Lizbonie rozkwita na nowo. Ta najdalej wysunięta na zachód stolica europejska przyciąga sąsiedztwem oceanu, skąpanymi w słońcu białymi domkami i stromymi alejkami starej dzielnicy. Dowiedz się, jakich zabytków nie można pominąć podczas zwiedzania Lizbony!

Zobacz też

Jak napisać wniosek o dotacje z Unii?

Od momentu wstąpienia Polski w struktury Unii Europejskiej dostępne są środki pomocowe, których wysokość jest wprost imponująca. Wiele osób nie potrafi jednak stworzyć skutecznego wniosku, uciekając się często do pomocy specjalistów z zakresu dotacji unijnych. Jednakże przy obecnym stanie i dostępności wiedzy wniosek unijny może być napisany przez każdą osobę, która potrafi poruszać się w systemie komputerowym, nie znając nawet dokładnie wszystkich programów pomocowych. Dotacje z Unii Europejskiej kierowane są w chwili obecnej do takich beneficjentów, jak: osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej, działające firmy oraz rolnicy.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: