Konta bankowe Co zProblemy z kartą zbliżeniową

Co zProblemy z kartą zbliżeniową

-

Jeżeli otrzymaliśmy niedawno nową kartę zbliżeniową, zapoznajmy się z zasadami jej użytkowania. W celu bezpieczeństwa funkcja płatności zbliżeniowych jest na początku użytkowania karty nieaktywna. Aktywacja karty, chociażby w systemach bankowości internetowej lub telefonicznej nie skutkuje aktywacją transakcji zbliżeniowych.

Aby je aktywować, należy wykonać jedną transakcję przy użyciu chipa oraz kodu PIN. Płatność przy użyciu paska magnetycznego również nie aktywuje technologii zbliżeniowych, jakimi są PayPass oraz PayWave. Jeżeli zatem nie aktywowaliśmy ich za pomocą płatności z użyciem chipa, koniecznie to uczyńmy. Nasza karta działa prawidłowo, odrzucając do momentu aktywacji wszystkie płatności zbliżeniowe. Powyższa sytuacja podyktowana jest względami bezpieczeństwa. Wyobraźmy sobie sytuację, w której naszą kartą można płacić bezstykowo przed momentem jej aktywacji. Karty mogłyby wówczas paść ofiarą złodziei w trakcie ich dostarczania do naszych skrzynek. Warto podkreślić, że karty, wydawane do rachunków są przesyłane za pośrednictwem Poczty Polskiej zwykłymi listami, bez żadnego poręczenia dostarczenia. W celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa transakcji klientów wystawcy kart udostępnili taką funkcjonalność.

Kartami zbliżeniowymi nie zapłacimy bezdotykowo w sklepach, które posiadają starszego typu terminale, nieobsługujące tego typu transakcji. Może się również zdarzyć, że sklep posiada terminal konkretnego wystawcy kart obsługujący transakcje zbliżeniowe jedynie w technologii tego wystawcy. Często okazuje się również, że pomimo posiadania przez sklep danego terminala jego pracownicy nie wiedzą, że posiadają taką możliwość i po prostu nie włączają tej technologii uruchamiając terminale. Zdarzają się również sytuację, w których pracownikom sklepu nie chce się po prostu uruchamiać dodatkowej opcji terminala.

Aktualną listę sklepów, akceptujących płatności zbliżeniowe znajdziemy na stronach wystawców kart.

Macie/ mieliście jakieś problemy z kartą zbliżeniową? Dajcie znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wróżyć z Tarota?

Wróżenie z kart Tarota to bardzo tajemnicza sztuka. Wróżbici, którzy po nie sięgają, twierdzą, że karty należy w odpowiedni sposób szanować i przechowywać w specjalnym, drewnianym pudełku. Sama zaś czynność interpretacji Tarota jest nie tylko efektem długiej nauki, ale także wrodzonej intuicji. Na czym dokładnie polega wróżenie z Tarota?

Czy bańki pomagają?

Co wiemy o bańkach na pewno? To, że metoda ta jest znana od bardzo dawna, stosował ją sam Hipokrates. Miejsce, w którym narodziła się idea stawiania baniek, to Chiny. W Polsce stały się one popularne w latach 70. ubiegłego wieku. Po dziś dzień jest to terapia proponowana przez medycynę ludową.

Zobacz też

Wakacje z zagranicznym biurem podróży – czy warto?

Coraz popularniejsze jest wykupywanie wczasów u zagranicznych touroperatorów, zwłaszcza niemieckich. Zachęcają oni przede wszystkim niskimi cenami (jako że np. z Niemiec wyloty do niektórych destynacji są bardziej popularne, a przez to tańsze) oraz wysoką jakością świadczonych usług. Należy jednak pamiętać, że przy rezerwacji takich wczasów będziemy musieli zapewnić sobie transport do innego kraju, ponieważ wylot będzie z zagranicznego miasta.

Meble ogrodowe nie tylko do ogrodu

Przyjemność płynąca ze spożywania posiłków na świeżym powietrzu jest oczywista. Ożywcze śniadania w promieniach wschodzącego słońca dodają animuszu i...

Co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do Maroka?

Maroko to popularny cel turystycznych wyjazdów. Północno-zachodnia część Afryki zachwyca orientalnym klimatem, błękitnymi falami Oceanu Atlantyckiego oraz pustynnymi terenami...

Może Cię zainteresuje: