Konta bankowe Jaki jest czas realizacji przelewu natychmiastowego?

Jaki jest czas realizacji przelewu natychmiastowego?

-

Tak naprawdę szybkość przelewu natychmiastowego zależy od prędkości księgowania przelewów wewnętrznych przez poszczególne banki. Nie każdy bank księguje przelewy wewnętrzne, wykonane pomiędzy rachunkami w jego obrębie, w trybie online, a więc w tej samej chwili, w której klient dokonał zlecenia.

Część banków realizuje przelewy wewnętrzne w ciągu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu minut. O tyle wówczas wydłuża się czas oczekiwania na przelew natychmiastowy. Banki w materiałach reklamowych promują tę usługę jako płatność międzybankową do godziny czasu.

W rzeczywistości, jeśli realizujemy płatność pomiędzy dwoma rachunkami w bankach, w których przelewy wewnętrzne realizowane są z opóźnieniem, wówczas czas oczekiwania na taki przelew może dodatkowo się wydłużać.

Kolejnym utrudnieniem jest fakt, że przelewy wewnątrz niektórych banków nie są w ogóle realizowane zarówno w godzinach nocnych, jak i w trakcie weekendu. Jeżeli dany bank nie realizuje płatności wewnętrznych, przelew natychmiastowy również nie zostanie zrealizowany w tym czasie. Dlatego przed zleceniem takiego przelewu warto zapoznać się z informacjami, przekazywanymi przez banki, dotyczącymi godzin realizacji przelewów wewnętrznych.

Pocieszeniem dla wielu klientów będzie jednak fakt, że większość banków realizuje takie płatności zarówno w nocy, jak i w weekend. Pamiętajmy jednak, że aby transakcja przebiegła kilka chwil oba banki muszą obsługiwać płatności w ich obrębie w danej chwili.

Zdarzyło Wam się wykonywać przelew natychmiastowy? Wiecie, ile trwało jego wykonanie? Dajcie znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kurs garncarstwa – czy warto?

Kursy garncarstwa należą do modnych ostatnio form spędzania wolnego czasu. Być może ich popularność wynika również z trendów ekologicznych. Poza tym może to być sposób na stworzenie sobie samodzielnego miejsca pracy, ponieważ przybywa osób zainteresowanych zakupem różnych przedmiotów, wykonanych z gliny.

Klocki plastikowe – zabawa i rozwój

Oczywiście najważniejszym zadaniem każdej zabawki jest dostarczenie wielu przyjemności...

Zobacz też

Prysznic w małej łazience – jak urządzić takie wnętrze?

Małe powierzchnie często trudniej zaaranżować niż duże pomieszczenia. Nie...

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: