Kosmetyki Jak zrobić cytrynowy krem do rąk?

Jak zrobić cytrynowy krem do rąk?

-

Wykonanie cytrynowego kremu do rąk jest bardzo proste, nawet osoba, która nigdy nie robiła sama kosmetyków, bez problemu sobie poradzi. Metoda wykonania tego produktu niczym nie odbiega od tradycyjnego schematu, według którego przyrządzamy kremy czy to do twarzy, pod oczy czy właśnie do rąk.

Do przygotowania fazy tłuszczowej: – 3 g tegomulsu – 3 g alkoholu etylowego – 3 g wosku pszczelego – 20 g oleju z pestek winogron Do przygotowania fazy wodnej: – 100 g wody destylowanej – 6 kropli cytrynowego olejku eterycznego – 20 kropli panthenolu (substacja czynna) – 5 g spirytusu

Na pierwszym etapie wszystkie składniki fazy tłuszczowej umieszczamy w słoiku, ten z kolei w garnku z gorącą wodą, który należy położyć na małym ogniu. W ten sposób powstaje tzw. łaźnia wodna, na której stapiamy składniki fazy olejowej. W drugim garnku, a najlepiej na drugiej łaźni wodnej, należy podgrzać wodę do temperatury 60-70 stopni Celsjusza. Do przygotowanej już fazy tłuszczowej powoli wlewamy wodę o odpowiedniej temperaturze, nie zapominając o mieszaniu fazy tłuszczowej. W tak sposób otrzymamy emulsję. Pozostawmy ją, by ostygła do temperatury około 40 stopni Celsjusza. Do emulsji dodajemy olejki eteryczne, witaminę E oraz – na końcu – spirytus jako środek konserwujący. W ten sposób otrzymaliśmy krem, gotowy już do użycia. Wystarczy tylko przełożyć go do docelowego opakowania.

Co powiecie o takim kremiku? Lubicie naturalne kosmetyki? Macie swoich ulubieńców? Podzielcie się opiniami!

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Krem z tymiankiem do twarzy – jak zrobić? Przepis

Krem tymiankowy to kolejny kosmetyk naturalny. W swoim składzie zawiera ekstrakt z Thymus vulgaris – Tymianku pospolitego. Jest to niewielka wieloletnia roślina zielna. Posiada ona cienkie pędy, na których osadzone są parami szarozielone liście. Posiada także fioletowe kwiaty.

Jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione?

Kupno używanego auta niesie ze sobą podwójne ryzyko. Po pierwsze nigdy nie mamy 100% pewności, co do stanu technicznego auta, po drugie co do jego stanu formalno-prawnego. Aby zminimalizować ryzyko zakupu auta kradzionego warto sprawdzić kilka podstawowych kwestii przed dokonaniem zakupu.

Zobacz też

Oszustwa finansowe – jak uniknąć?

Tworzenie atmosfery psychozy i strachu przed wyłudzeniem nie jest niczym dobrym ani dla nas, ani dla naszych partnerów biznesowych. Jednak trzeba pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku. Niemalże co dzień słyszymy w mediach o kolejnej aferze, w której pieniądze grają główną rolę. Wyłudzenia, kradzieże, lichwiarskie procenty. Zaliczki na wakacje, których nie ma. Wpłaty do firm deweloperskich, które nie istnieją. Nie każdy chce nas oszukać, wyłudzić ciężko zarobione pieniądze. Trzeba jednak pamiętać, że jest takich bardzo wielu i można skutecznie się przed nimi obronić.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: