Mogłoby się wydawać, że odpowiedni szampon całkowicie wystarczy do pielęgnacji włosów. Nic bardziej mylnego. Wprowadzone w późniejszym czasie odżywki do włosów są tak samo ważne jak szampony. Także odżywek znajdziemy więc w sklepach ogrom. Często przez producentów proponowane są komplety szampon + odżywka. W tego rodzaju komplecie szampon i odżywka zawierają takie same główne składniki naturalne.

Poza odżywkami ze sklepu, bardzo często stosowane są różnego rodzaju odżywki z naturalnych składników, których nie dostaniemy w drogerii, a jedynie możemy je sami wykonać.

Na odżywkę o objętości 50 ml I rodzaj odżywki – płaska łyżeczka aloesu zatężonego – 3 płaskie łyżeczki L-cysteiny – 43 ml wody II rodzaj odżywki – ocet ziołowy i woda w stosunku 1:3 (razem 48 ml) – 2 ml L-cysteiny III rodzaj odżywki – 5 ml zatężonego aloesu – 2,5 ml L-cysteiny – 0,4 ml pantenolu – 1 ml witaminy B3 – 42 ml wody

Znane są odżywki w sprayu. Mają one działanie regenerujące i wzmacniające włosy. Płukankę otrzymujemy poprzez rozpuszczenie w wodzie L-cysteiny i 10% zatężonego aloesu. Wszystko mieszamy i przenosimy do odpowiedniego opakowania. Warto dodać olejek eteryczny, aby zamaskować niezbyt przyjemny zapach odżywek. Inna odżywka to mieszanina octu ziołowego z wodą, w której rozpuszczamy cysteinę. Trzeci rodzaj odżywki może zawierać zatężony aloes, L-cysteinę, pantenol, witaminę B3 i wodę. Odżywkę przygotowujemy tak samo w każdym przypadku.

Co powiecie na taką odżywkę? Myślicie, że sprawdzi się lepiej niż drogeryjna? Jakie odżywki najbardziej lubicie? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić szminkę domowym sposobem?
Następny artykułTrądzik – leczenie antybiotykiem

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here