Kosmetyki Jak zrobić odżywkę do włosów w sprayu?

Jak zrobić odżywkę do włosów w sprayu?

-

Mogłoby się wydawać, że odpowiedni szampon całkowicie wystarczy do pielęgnacji włosów. Nic bardziej mylnego. Wprowadzone w późniejszym czasie odżywki do włosów są tak samo ważne jak szampony. Także odżywek znajdziemy więc w sklepach ogrom. Często przez producentów proponowane są komplety szampon + odżywka. W tego rodzaju komplecie szampon i odżywka zawierają takie same główne składniki naturalne.

Poza odżywkami ze sklepu, bardzo często stosowane są różnego rodzaju odżywki z naturalnych składników, których nie dostaniemy w drogerii, a jedynie możemy je sami wykonać.

Na odżywkę o objętości 50 ml I rodzaj odżywki – płaska łyżeczka aloesu zatężonego – 3 płaskie łyżeczki L-cysteiny – 43 ml wody II rodzaj odżywki – ocet ziołowy i woda w stosunku 1:3 (razem 48 ml) – 2 ml L-cysteiny III rodzaj odżywki – 5 ml zatężonego aloesu – 2,5 ml L-cysteiny – 0,4 ml pantenolu – 1 ml witaminy B3 – 42 ml wody

Znane są odżywki w sprayu. Mają one działanie regenerujące i wzmacniające włosy. Płukankę otrzymujemy poprzez rozpuszczenie w wodzie L-cysteiny i 10% zatężonego aloesu. Wszystko mieszamy i przenosimy do odpowiedniego opakowania. Warto dodać olejek eteryczny, aby zamaskować niezbyt przyjemny zapach odżywek. Inna odżywka to mieszanina octu ziołowego z wodą, w której rozpuszczamy cysteinę. Trzeci rodzaj odżywki może zawierać zatężony aloes, L-cysteinę, pantenol, witaminę B3 i wodę. Odżywkę przygotowujemy tak samo w każdym przypadku.

Co powiecie na taką odżywkę? Myślicie, że sprawdzi się lepiej niż drogeryjna? Jakie odżywki najbardziej lubicie? Dajcie znać!

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak być dżentelmenem?

Bycie czarującym to posiadanie atrakcyjnej osobowości. Czarujący mężczyzna jest odpowiednio ubrany do każdej sytuacji, przestrzega dobrych manier, a wszelkie braki i wpadki nadrabia urokiem osobistym.

Czy wypada iść samemu na wesele?

Zaproszenie na weselne przyjęcie przeważnie kieruje się do gościa i osoby, która będzie mu towarzyszyć. Niektórzy jednak nie mają kogoś, z kim mogliby pójść. Czy powinni znaleźć osobę towarzyszącą? Lepiej zrezygnować z zaproszenia? Czy może bardziej wypada przyjść samemu?

Zobacz też

Jak zorganizować osiemnastkę?

W ciągu życia jest kilka ważnych momentów, a tym samym - kilka przełomowych imprez. Zanim dotrzesz do różnobarwnych godów, masz po drodze kilka innych rocznic. Jedną z nich jest osiemnastka – symboliczne wkroczenie w dorosłość. Huczne i z przytupem, zazwyczaj niezapomniane; chyba że procenty zdominują Twoją pamięć.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: