Taką postać olej Babassu przyjmuje w temperaturze pokojowej. Natomiast w wyższych temperaturach – od 27-30 stopni Celsjusza – masło topi się i przybiera formę przezroczystego płynu. Olej, o którym mowa, tłoczony jest na zimno, a na końcowym etapie produkcji oczyszczany. W procesie oczyszczania nie stosuje się jednak żadnych rozpuszczalników chemicznych, dzięki czemu produkt ten został oficjalnie zaakceptowany jako składnik kosmetyków naturalnych.

Olej Babassu wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym. Stanowi główny składnik maseł, które stosowane są do masażu. Powodem tego są jego właściwości zmiękczające i nawilżające. Ponadto, olej Babassu wykazuje zdolność odbudowywania warstwy lipidowej skóry.

Olej Babassu ma temperaturę topnienia zbliżoną do temperatury ciała ludzkiego. Z tego też powodu po nałożeniu na skórę szybko stapia się i wchłania, nie pozostawiając skóry tłustej.

Olej Babassu możemy wykorzystać do sporządzenia kremu do twarzy, balsamu do ciała czy nawet kosmetyków, których zadaniem jest zapobieganie starzeniu się skóry. Dysponując tym produktem, możemy także przygotować kosmetyki do pielęgnacji włosów: maseczki, odżywki, szampony. Olej Babassu wnika bowiem w strukturę włosów, wygładzając je. Ułatwia też ich rozczesywanie i zabezpiecza końcówki przed rozdwajaniem się.

Przepisy oraz pozostałe składniki poszczególnych kosmetyków, jakie możemy przygotować przy użyciu oleju Babassu, znajdują się w innych poradach.

Olej Babassu to kolejny przykład oleju, mającego bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Należy zwrócić uwagę, że jest to produkt naturalny, a więc całkowicie bezpieczny.

Mieliście okazję testować ten olej? Jak oceniacie jego działanie i skuteczność? Podzielcie się opiniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here