Kosmetyki Olej Babassu - właściwości, zastosowanie

Olej Babassu – właściwości, zastosowanie

-

Taką postać olej Babassu przyjmuje w temperaturze pokojowej. Natomiast w wyższych temperaturach – od 27-30 stopni Celsjusza – masło topi się i przybiera formę przezroczystego płynu. Olej, o którym mowa, tłoczony jest na zimno, a na końcowym etapie produkcji oczyszczany. W procesie oczyszczania nie stosuje się jednak żadnych rozpuszczalników chemicznych, dzięki czemu produkt ten został oficjalnie zaakceptowany jako składnik kosmetyków naturalnych.

Olej Babassu wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym. Stanowi główny składnik maseł, które stosowane są do masażu. Powodem tego są jego właściwości zmiękczające i nawilżające. Ponadto, olej Babassu wykazuje zdolność odbudowywania warstwy lipidowej skóry.

Olej Babassu ma temperaturę topnienia zbliżoną do temperatury ciała ludzkiego. Z tego też powodu po nałożeniu na skórę szybko stapia się i wchłania, nie pozostawiając skóry tłustej.

Olej Babassu możemy wykorzystać do sporządzenia kremu do twarzy, balsamu do ciała czy nawet kosmetyków, których zadaniem jest zapobieganie starzeniu się skóry. Dysponując tym produktem, możemy także przygotować kosmetyki do pielęgnacji włosów: maseczki, odżywki, szampony. Olej Babassu wnika bowiem w strukturę włosów, wygładzając je. Ułatwia też ich rozczesywanie i zabezpiecza końcówki przed rozdwajaniem się.

Przepisy oraz pozostałe składniki poszczególnych kosmetyków, jakie możemy przygotować przy użyciu oleju Babassu, znajdują się w innych poradach.

Olej Babassu to kolejny przykład oleju, mającego bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Należy zwrócić uwagę, że jest to produkt naturalny, a więc całkowicie bezpieczny.

Mieliście okazję testować ten olej? Jak oceniacie jego działanie i skuteczność? Podzielcie się opiniami.

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Papużki faliste – hodowla

Papużki faliste są najczęściej hodowanymi w domach ptakami. Na wolności żyją w grupach, najlepiej czują się więc mając towarzystwo innych przedstawicieli swojego gatunku. Najlepiej kupować papużki bezpośrednio od hodowcy – możemy nawiązać z nimi kontakt na wystawach ptaków lub znaleźć ich strony w Internecie.

Jak przygotować się do podróży z dzieckiem?

Każdy wyjazd z dzieckiem jest nie lada wyzwaniem. Niektórym rodzicom spędza sen z powiek, zakłócając wszelką przyjemność ze zmiany otoczenia. Trudny nie jest sam pobyt – cel podróży, ale przygotowania do niego i dotarcie na miejsce. Nadziwić się nie można, że bagaż małego człowieka potrafi być tak imponujących rozmiarów! Do tego dochodzi napięcie wynikające z konieczności pamiętania o wszystkich ważnych rzeczach.

Zobacz też

Opłacalność kredytu gotówkowego na dużą kwotę

Analizy dotyczące rynku kredytów gotówkowych wskazują na dość ciekawe zjawisko, które ujawniło się w roku ubiegłym. Mianowicie zaobserwowano zmianę preferencji kredytobiorców jeżeli chodzi o wartość oczekiwanego wsparcia finansowego. Większość potencjalnych wnioskodawców nadal pragnie zaciągnąć zobowiązanie o niewielkiej kwocie, lecz coraz wyraźniej krystalizuje się grupa klientów o przeciwstawnych oczekiwaniach. Analiza oferty rodzimych banków wskazuje, że zareagowały one na ten sygnał rynkowy poprzez podniesienie maksymalnych wartości udostępnianych środków oraz wydłużenie dopuszczalnego okresu spłaty.

Objawy i rodzaje zaburzeń nastroju: jak je rozpoznać?

Zaburzenia nastroju to choroba psychiczna, która wpływa na nastrój, emocje, zachowanie i zdolność funkcjonowania codziennego. Często są one nierozpoznawane...

Busy z Katowic do Holandii zawsze na czas?

Wybierając busy z Katowic do Holandii można liczyć na komfortową podróż, dojazd do miejsca docelowego w wybranym terminie, co...

Może Cię zainteresuje: